Referencje

Historie rodzinne - jak poprawić relacje rodzinne i uwolnić się emocjonalnie

Hubert Adamek

Witam. Nazywam się Hubert Adamek . Na szkoleniu Historie Rodzinne byłem dwa razy i mam nadzieje że w tym roku wybiorę się jeszcze raz. Uważam że jest to obowiązkowe szkolenie dla każdego kto chce się dowiedzieć jak relacje w klanie rodzinnym wpływają na nasze życie i jak to jest ważne. Ze szkolenia dowiedziałem się:  Jakie są fundamenty modelu świata z którego korzystam,  Jak ważne jest zaakceptowanie wewnętrznie i zewnętrznie rodziców,  Jak zmieniając siebie można wpłynąć na zmiany w rodzinie,  Co to są dualizmy i podświadome programy,  Skąd biorą się historie, które powtarzają się od kilku pokoleń,  Jak pracować nad sobą tak aby zmiany wprowadzać przez zrozumienie i akceptacje,  Jak pomagać innym zrozumieć system funkcjonowania klanu rodzinnego,  Co to jest świadomość i nieświadomość,  Jak ważne jest, żeby czasami zamiast uzdrawiać relację za pomocą rozmowy po prostu przytulić drogą ci osobę, Gorącą polecam szkolenie „ Historie Rodzinne” i dziękuję Rafałowi za to że bardzo mi pomógł zrozumieć jak ważna jest rodzina i jak wielki wpływ mamy na zmianę jakości naszego życia. Jeszcze raz dziękuję Rafał. Pozdrawiam Hubert Adamek.

Michał Gołkiewicz

Gorąco polecam szkolenia Rafała! 

Uważam, że w temacie relacji rodzinnych jest on najlepszym specjalistą w Polsce. Warto dbać o dobre ich poukładanie, tym bardziej, że często nawet już jako dorośli mamy wiele blokad, które skutecznie ograniczają nasz rozwój.

Seweryn

Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś myśleć "nigdy nie będę taki jak oni (rodzice); moja rodzina/małżeństwo/dom będą inne; moi znajomi mają takich fajnych rodziców a ja .. - i tutaj wstaw odpowiedni zwrot" - to to szkolenie jest dla Ciebie. Dzięki Rafałowi, który ma ogromny dar przekazywania wiedzy w obrazowy, przyjazny, często zabawny sposób - zobaczyłem to czego nie dostrzegałem przez wiele lat. Moja rodzina ani ja nie zmieniliśmy się po szkoleniu na pstryknięcie palcem, ale zmienił się mój sposób patrzenia na pewne sprawy, dzięki czemu z mojej historii rodzinnej potrafię wyciągać to co dla mnie korzystne, zamiast ciągle żalić się nad rozlanym mlekiem. Mimo iż interesuje się rozwojem osobistym od lat - na szkoleniu miałem bardzo wiele tzw. momentów  "wow" - momentów, w których nagle chwytamy pewną ideę, która zmienia zupełnie nasze myślenie/przekonania na dany temat. Dużą wartością szkolenia była możliwość pracy w grupach i wymiany doświadczeń z innymi - to pokazało jak wiele schematów powtarza się w wielu rodzinach i że ta "nasza" wcale nie jest taka nietypowa - co pozwoliło nabrać większego dystansu i empatii do swojej sytuacji. Dodając do tego wszystkiego świetną atmosferę i obszerne materiały, do których można wracać po szkoleniu - znakomicie zainwestowane pieniądze.

Małgosia

"Historie rodzinne" to bardzo dobrze przeprowadzone szkolenie, z odpowiednią dawką teorii pokazaną na wielu praktycznych przykładach oraz rozbudowanej czesci warsztatowej . W bardzo mądry sposób pokazane zostało jak cechy charakteru i zachowania naszych rodziców, a właściwie klanu rodzinnego determinują nasze zachowanie, a nawet dokonywane wybory. Dzięki temu szkoleniu zauważyłam, że nawet zachowania rodzinne, których nie akceptuję, mogą mieć na mnie bardzo korzystny wpływ i są z jakiegoś powodu istotne i potrzebne do dalszego rozwoju. Gorąco polecam, warto wiedzieć skad u nas występują pewne schematy zachowań, których kompletnie nie rozumiemy - Rafał wyjaśnia to po mistrzowsku!