Referencje

Techniki łagodzenia stresu i zarządzania emocjami

Katarzyna Chądzyńska

Rafał jak zawsze zaprezentował wysoki poziom szkolenia. Techniki łagodzenia stresu oraz pracy z emocjami odbywały się przez dwa dni, choć po ilości ćwiczeń, jakie mieliśmy okazję wykonać pod okiem Rafała, odniosłam wrażenie, że szkolenie trwało znacznie dłużej. Dostaliśmy wiele narzędzi pracy ze sobą, swoimi odczuciami, oswajaniem tego, co często "niewygodne". Na szkoleniu każda chwila została odpowiednio wykorzystana, a po wszystkim miałam uczucie dobrze wykonanej pracy. Dzięki Rafał za Twoje podejście do drugiego człowieka, uczciwość i szczerość, z jakimi angażujesz się w każde szkolenie. Z czystym serduchem polecam innym osobom.
Kasia Chądzyńska.

Grzegorz

Szkolenie jest wyjątkowo praktyczne; nie tylko ze względu na przekazany zestaw narzędzi do pracy z emocjami, ale przede wszystkim ze względu na pokazane konstruktywne podejście do emocji jako takich - w szczególności tych, które zazwyczaj się zwalcza. Zdecydowanie polecam.

Bartek Tomala

Rafała znam już od 3 lat i byłem na wielu jego szkoleniach. To naprawdę przyjemność obserwować jak ktoś z takim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy. Na każdym szkoleniu dowiadywałem się czegoś nowego o sobie, dzięki czemu mogłem coś w swoim życiu zmienić. Praca odbywa się na głębokim poziomie, ale dzięki atmosferze zaufania jaką Rafał potrafi stworzyć na szkoleniu, uczestnicy czują się bardzo bezpiecznie. Rafał przeprowadza przez zmiany łagodnie, ale stanowczo. Dzięki temu całość jest zdecydowanie skuteczniejsza. Ponadto Rafał posiada ogromną wiedzę, którą świetnie przekazuje. To jest taka teoria, która nie męczy, tylko bardzo pomaga w zrozumieniu sensu szkolenia. Dla mnie szkolenia u Rafała, to czysta przyjemność :)

Współwłaściciel Omegasoft s.c.

Raimond Racinskij

Nie chce zbyt dużo mówić o superowym klimacie na szkoleniach, o gigantycznym poziomie wiedzy Rafała i o tym z jaka przyjemnością jeżdżę te 450 km do Warszawy, a chce podzielić się tym, jakie zmiany widzę i czuje i które najbardziej cenie na dany moment.
Zrozumiałem i przepracowałem sytuacje, w których miałem potrzebę komuś coś ZAWSZE udowadniać. To było bardzo męczące dla mnie i mego otocznia.
Jestem bardziej wolny od tego co pomylą o mnie inni.
Przestałem się ślepo stresować pieniędzmi i pędzić się za milionami (przeszkadzało mi widzieć i cenić to co mam, a w sumie mam bardzo dużo), a zacząłem po prostu robić to co chce robić, ale robić to tak jak najlepiej mogę, za czym dialog z finansami stał  się o wiele lepszy niż był.
Zacząłem iść tam gdzie się raniej bałem, ale bardzo chciałem. Teraz nadal się boje, ale idę i robię i otrzymuje ogromna przyjemność i ulgę po tym, a także satysfakcje z tego ze właśnie urosłem.
Najbardziej cenie to, ze zrozumiałem, dlaczego osądzałem ludzi i co mi to dawało, a także dlaczego ktoś postępuje właśnie w ten sposób jak postępuje. Teraz już nie osądzam, a jak tak zrobię, to przypomnijcie mi o tym, na pewno wyciągnę z tego "feedback" i coś z tym zrobię, bo jak mówiłem, teraz już nie muszę nic nikomu udowadniać, co ułatwiło przyjecie zdrowej krytyki :)
To tylko mala cześć zmian, ale co dziwne, o żadnej z tych rzeczy na wprost Rafał ze mną nie rozmawiał. Czym się zachwycam, to tym ze zawsze myślisz ze sam wpadłeś na jakiś pomysł związany ze zmianą, ale jak pokazuje praktyka, to się wydarza po szkoleniu lub rozmowie z Rafałem :)))  Także wzywam do zrozumienia, ze żaden trener za was pracy nie wykona, ale dla tych którzy postanowili zmienić bolesne, czy tez niepotrzebne momenty w swoim życiu, to Rafał będzie baaardzo mocnym wsparciem i najlepszym przewodnikiem. Z całego serca polecam Rafała i cenie w nim szczerość i głębokie rozumienie tego co robi.

Właściciel firmy spedycyjnej Pinion