Referencje

Wystąpienia publiczne - warsztaty dla mówców i trenerów - poziom I

Arkadiusz Włodarczyk

Wspaniałe 3 dni szkoleniowe. Kilka tych dni dało mi znacznie więcej niż mogłem sobie pomyśleć. Zdobyta wiedza pomaga i działa w różnych kontekstach życiowych. Szczerze polecam szkolenie u Rafała i w ogóle Rafała jako trenera i mentora. Kawał dobrej roboty. Jestem pod wielkim wrażeniem jego wiedzy. Dał więcej niż się spodziewałem i oczekiwałem. Naprawdę wysoki poziom od strony trenerskiej. Bardzo dużo ciekawej wiedzy, technologii, świetnej zabawy. Czas naprawdę szybko mija i aż szkoda, że to tylko 3 dni;-) Dzięki temu szkoleniu na pewno czuję się lepszy. Dzięki.

Szymon Sekulski

Byłem na 3 dniowym szkoleniu Public Speaking z Rafałem Danilukiem. Te trzy dni to był czas który wspominam często, ponieważ bez wątpliwości można mu nadać jedno znaczenie : Tak właśnie chce się szkolić! Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Razem z resztą uczestników zbudowaliśmy dużą intymność i bliskość, każdy z nas niesamowicie otworzył się przed grupą, przyznając się do własnej siły i słabości. Daliśmy sobie wspólnie bardzo dużo akceptacji i miłości. Rafał od strony trenera spisał się doskonale, dając bardzo dobry feedback po każdym ćwiczeniu, których robiliśmy naprawdę dużo. Umiejętności które nabyłem już wprowadzam w życie na własnych szkoleniach, jednocześnie zauważyłem, że strategie i pomysły ze szkolenia przydają się w każdym kontekście życiowym w którym występują inni ludzie. Tym samym lepiej komunikuję się z bliskimi, moja świadomość mowy ciała zwiększyła się parokrotnie, trenuję świadome zarządzanie energią, znacznie zwiększając jakość mojego przekazu. Polecam Rafała i szkolenie Public Speaking każdemu, kto chce się świadomie komunikować z grupą, jak i z każdym człowiekiem którego spotka na swej drodze.

Paweł Goska

Witam Jakiś czas polowałem w Internecie za czymś co pozwoli mi poszerzyć swoje kompetencje w sprawach związanych z wystąpieniami publicznymi . Jestem Handlowcem w międzynarodowej korporacji i znaczna część mojej pracy to spotkania z ludźmi . Prezentacje dla kilku do kilkudziesięciu osób . Więc jest co doskonalić . Jechałem na te warsztaty z mieszanymi uczuciami – czy warto ? czy nauczę się czegoś nowego ? Może tracę czas jest dobrze i nie ma co psuć . Czas jednak diametralnie zweryfikował moje przekonania , nie dokonało by się to jednak gdyby nie Rafał Daniluk . Gdy wyszedł przed nas i zaczął mówić , pytać , żartować , objaśniać … mroczne wspomnienie wyobrażenia szkolenia gdzie będziemy stawać na ambonie i wygłaszać nudne referaty zniknęła bezpowrotnie . W zamian pojawiła się myśl – jak on to robi ??? Jest energiczny , ciekawy , zabawny , opowiada z taka pasją , ja też tak chce … I tu przyszła największa niespodzianka. Podał mi na tacy , wszystko to co wykorzystuje aby być właśnie tym kim jest i jak się prezentuje … Rozłożył na elementy pierwsze swój warsztat i nam go pokazał . Wszystko było spójne . Miało sens . Wielokrotnie podczas tego 3 dniowego spotkania mogłem wykorzystać wszystko to o czym mówił w rozmaitych ćwiczeniach . Robiliśmy momentami dziwne i zabawne rzeczy ale z każda godzina układało się to w jedną całość . Wskazał mi drogę o której nie miąłem pojęcia , uzmysłowiłem sobie jak wiele rzeczy mogę zrobić i przede wszystkim jak to robić . Wydawało się że to jedynie trening z gadania – a okazał się ekscytującą podrożą w głąb siebie ale i otwarciem się na świat który mnie otacza . Długo musiał bym pisać o tym co się działo – prawda jest jednak taka – trzeba porostu udać się na to szkolenie . Była to jedna z lepszych inwestycji w ostatnim czasie. Dlatego że jej zwrot trwać będzie tak długo jak długo będę wykorzystywał to czego się nauczyłem . Jest tego cały worek . Gorąco Polecam Rafała Daniluka jako jednego z najlepszych trenerów z jakim miałem okazje się spotkać oraz Public Speaking jego autorstwa gdzie prawdopodobnie odkryjesz że masz w sobie wiele nieświadomych kompetencji których nie wykorzystywałeś . Jednak tylko do momentu w którym nie z nim nie spotkasz na Sali ćwiczeń . Pozdrawiam Paweł Goska Doradca handlowy . www.lexisnexis.pl

Ziemowit Janaszek

Niesamowite 3 dni pełne wartościowej wiedzy i profesjonalizmu trenera. Już od samego początku czułem się bezpieczny i pewny tego, że podjąłem dobrą decyzję wzięcia u działu w szkoleniu "Public Speaking" prowadzone przez Rafała Daniluka. Ogromna naturalność i pasja z jaką Rafał prowadził nas przez zaczarowany świat wystąpień publicznych udzielała się od samego początku. Pierwsze ćwiczenia uświadomiły mi, że mam przekonania na swój temat, które blokowały mnie przed kolejnymi krokami do podjęcia działań z własnymi szkoleniami. Największym odkryciem było to, że chciałem występować z przekonaniem, że muszę być jakiś żeby mnie zaakceptowali i polubili. Rafał pokazał mi inny kierunek i punkt patrzenia na występy publiczne dzięki czemu, czuję pełną odpowiedzialność za to co robię i przy tym wielki spokój, że wszystko będzie dobrze. Wystarczy zaufać sobie i swojej nieświadomej kompetencji i pozwolić rzeczą się dziać. Wartości na jakich bazowały całe trzy dni to empatia, prawdziwość, akceptacja, miłość. Pozwoliły mi zdać sobie sprawę tak naprawdę na co nas stać i jakie relację możemy nawiązywać z innymi. Rafał jest trenerem podchodzącym z bardzo zdrowym dystansem do rozwoju i zmiany osobistej. Można z nim porozmawiać na temat duchowości a z drugiej strony można się po prostu "pobrechtać" i porobić jaja. Wystąpienia to nie tylko wyjście na scenę i poprowadzenie prezentacji ale całe życie. Konteksty w jakich można wykorzystać tą wiedzą praktycznie nie mają końca. Dodatkowe informację wtrącane co jakiś czas przez Rafała na temat psychosomatyki zainspirowały mnie do tego tematu i poznania tajników tej dziedziny. Niezapomniane wspomnienia, nowe relacje, fantastyczni ludzie, wartościowa wiedza i mnóstwo dobrej zabawy:)

Dziękuje raz jeszcze, że mogłem Was poznać.

Raimond Racinskij

Co świadczy o jakości szkolenia? To, czy stałeś się bardziej efektywny, czy nie. Ja tak i nawet więcej. Poszedłem na Public Speaking, a otrzymałem wiedzę, która służy mi każdego dnia i pomaga się rozwijać. Także zachwycające było to, że widzisz jak inni się zmieniają w ciągu szkolenia, jak zaczynają mówić, słuchać, poruszać się itd itd... Poziomu Rafała nie da się ocenić, bo nie można ocenić tego, czego sam do końca nie ogarniasz. Jedynie możesz sprawdzić, czy uzyskałeś efekt po szkoleniu. Za tym efektem przyjeżdżam do Polski z Litwy i mam nadzieję, że u nas kiedyś też będą trenerzy takiego wysokiego poziomu!!! Szczerze polecam... 

Bartłomiej Barczak

Szkolenie Public Speaking I jest dla każdego. Osoby które już zjadły chleb na scenie jak i te, które rozpoczynają oswajanie się na mównicy, wyjdą po weekendzie zadowolone. Sporo praktycznej wiedzy i natychmiastowe zastosowanie je podczas ćwiczeń daje uczestnikom maksymalne rezultaty i błyskawicznie zmienia podejście do pracy jeden do wielu. Dodatkowo szkolenie prowadzone w przyjemnej atmosferze, która sprawia, że każdy uczestnik czuje się komfortowo podczas nauki nowych kompetencji. Polecam z całego serca!

Do zobaczenia na SZCZYCIE!

Damian Strzelczyk

Najlepsze szkolenie z obszaru Public Speaking w jakim uczestniczyłem. Duża dawka merytorycznej wiedzy i masa ćwiczeń sprawiły, że prowadzę wystąpienia publiczne z dużą większą swobodą i pewnością siebie.

co-founder Startup Academy

Michał J.

Rafał Daniluk pokazuje uczestnikom jego szkoleń, że mają realny wpływ na rzeczywistość wokół nich. Wyjaśnia różne możliwe sposoby myślenia, zachowania i reagowania, pozwalając uczestnikom znaleźć i zastosować nowe rozwiązania. Wykazuje się bardzo dobrą znajomością tematów, które prezentuje, przekazując rzetelne informacje. Pomaga identyfikować nieadekwatne do celu strategie działania i wprowadzać w życie nowe rozwiązania.

Szczególnie pozytywnie wyróżnia się etyką na rynku szkoleń, na którym niestety wśród wielu innych prowadzących popularne stało się wykorzystywanie niewiedzy klienta i wywieranie presji dla zwiększenia sprzedaży. Stara się pomóc i jednocześnie nie naciska na zmianę mając na uwadze dobre samopoczucie uczestników. Bardzo dba o odpowiednie zrozumienie tematu, który przekazuje. Jego zachowanie sugeruje, że istotne jest dla niego: jak ludzie czują się na szkoleniu, po wyjściu z jego szkolenia i to, jak nowa wiedza wpłynie na nich za jakiś czas po opuszczeniu sali. Na zadane pytania nie udziela „zlewkowych” odpowiedzi, a realnie stara się pomóc. Widać to w jego postawie, którą udowadnia, że przedewszystkim to prowadzący jest dla uczestnika, a nie uczestnik dla prowadzącego. Prezentuje indywidualne podejście do uczestników i w miarę okoliczności pomaga im w razie dodatkowych pytań czy problemów, często także tych niezwiązanych z tematem szkolenia, angażując się w odpowiedź na pytanie. Na czym polega wyjątkowość tego zachowania? Na tym, że nie musi.

Pokazuje, że uczestnicy szkoleń są dla niego istotni jako ludzie, a nie tylko klienci. Nie prowadzi agresywnej sprzedaży wystąpień, bardzo dba o selekcję formy i treści - nie przekazywanie szkodliwych mitów, fałszywych haseł czy nieprawdziwych obietnic. Wiedza, którą przekazuje jest obsadzona w realnym świecie. Całokształt jego postawy ma odwzieciedlenie w efektach jego szkoleń i pozytywnych opiniach o nim samym.

Tomasz Jabłoński

Szkolenie Public Speaking u Rafała Daniluka to najlepsza inwestycja w rozwój kompetencji z obszaru wystąpień publicznych. Serdecznie polecam i rekomenduję wszystkim, którzy chcą poprawić swój warsztat trenerski.

co-founder Startup Academy

Aleksander Doan

Rafała Daniluka znam już ponad 3 lata. W między czasie miałem z nim ok 70h prywatnego coachingu oraz byłem uczestnikiem
wielu jego szkoleń. Uważam że jest to naprawdę solidna dawka czasu spędzona na rozmowach z Rafałem, która daje mi wyraźny obraz jaką jest osobą.
 
Pierwsze co nasuwa mi się na myśl kiedy myślę o Rafale jako trenerze to wyróżniająca kompetencja w coachingu która jest poparta wieloletnim doświadczeniem. Mimo młodego wieku ok 31 lat Rafał to prawdziwy weteran coachingowy który spędził (kilka tysięcy godzin!) na pomocy oraz dzieleniu się swoją wiedzą.
Jest to niesamowity atut. Mimo wielkiego doświadczenia nie uświadczyłem u niego takiego zachowania jak zarozumiałość czy przekoanie o swojej nieomylności. Kiedy o czymś dyskutujemy nie bronieni ślepo swojego zdania, potrafi przyznać rację i zmienić swój punkt widzenia. Cechuje go otwartość oraz umiejętność wysłuchania drugiej osoby. To co można łatwo zauwżyć obserwując Rafała w pracy to dystans i pokora. Prawdziwe nie na pokaz.Uważam że w tym zawodzie są to cechy bardzo przydatne.
 
Kiedy mieliśmy wspólne coachingi najważniejszy byłem ja i sprawa z którą przychodziłem. Nie raz spotkanie było wydłużane
o ekstra 15min ponieważ nie omówiliśmy do końca tamatu. Teraz kilka słow na temat szkoleń. Efekty po kursach które odbyłem przeszły moje oczekiwania. Trafiłem do tego trenera ponieważ bałem się wystąpień publicznych. Unikałem ich bardziej niż ognia, wywoływały one we mnie stres który był paraliżujący. Na pierwszym moim szkoleniu z wystąpień publicznych
pierwszym zadaniem było wyjść na scenę i opowiadać o sobie 10 minut. Całe te ćwiczenie było nagrane i dostaliśmy płyty. Płytka niestety gdzieś się zawieruszyła. Żałuje że nie mogę wam pokazać jaką zmianę przeszedłem. Na filmiku zobaczylibyście chłopaka który przez większość swojego wystąpienia milczy a kiedy coś z siebie wydusi robi to bez większego ładu i składu.
 
Między pierwszym szkoleniem a czwartym Rafał pomógł mi zmienić moje fundamentalne przekonania na temat wystąpień. Swój strach przekułem w radości dzielenia się z innymi tym co mam do przekazania. Lubię to robić i robię to. Kiedy jestem na szkoleniu jestem aktywnym uczestnikiem i jeżeli nadarzy się okazja do wyjścia na scenę to ja chcę to zrobić. Nauczyłem się konfrontować ze swoimi słabościami zamiast od nich uciekać. Jak w reklamie mastercard są rzeczy w życiu które są bezcenne. Ta umiejętność jest dla mnie bezcenna.
 
Rafał na wszystkich kursach w których uczestniczyłem był zawsze rzetelnie przygotowany. Na potwierdzenie moich słów wspomnę że na jedym ze szkoleń byłem 4 razy (Public speaking).
Choć kursy dotyczyły tych samych zagadnień Rafał wkładał pracę i przygotowywał nowy skrypt z nowymi wykładami i ćwiczeniami.
Przecież mógłbym skopiować skrypt z zeszłego roku ale on nie poszedł na łatwiznę. Pracuje nad tym żeby ulepszać swoje szkolenia po to żeby dać uczestnikom jak najlepszy kontent. Jest to klasa sama w sobie.
 
Profesjonalne i uczciwe podejście do klienta z jakim do tej pory się nie spotkałem się w branży coachingu. Bez niesmacznej i nieetycznej autoreklamy. On poprostu nie musi tego robić. Jego umiejętności oraz wiedza broni się sama. Rafała niejednokrotnie poleciłem rodzinie oraz znajomym. Z czystym sumieniem polecam go również i Tobie bo ten gość to pewniak :)
 
Aleksander