Referencje

Krzysztof R.

Warszawa. Wczesne popołudnie. Open space w mojej korporacji. Koledzy i koleżanki głośno rozmawiają. O kołczingu. O kołczach. Do rozmowy zainspirował ich film, dokumentujący jak studenci za namową „kołcza”, okładają się po pyskach. Z liścia.  „Ludzie, którzy wydają pieniądze na coachingi, to debile są” – stwierdza mój kolega, a reszta grupy powtarza to za nim, jak chór mnichów mantrę. No i jestem w kropce, bo kur*wsko się cieszę ze świadomości siebie i efektów moich działań jakie mam aktualnie, a z pewnością bym ich nie miał, gdyby nie Rafał Daniluk – coach. Okej, nie miałbym ich teraz – w listopadzie 2015 roku. Siłą czasu, konsekwencji błędów, przypadków i upadków, mógłbym się uzupełnić o zasoby, które są mi dostępne teraz, ale w wieku 30, 40, a może 70 lat? Zakomunikowałem moim współpracownikom  własną perspektywę patrzenia na zdrowy coaching i coachów, ale w tym temacie już dość! Ten wpis ma być referencją!

Spotkań z Rafałem, których było duuużo (nie liczyłem, pewnie około trzydziestu), staram się nie nazywać coachingami, konsultacjami, ani terapią. Przypominają mi raczej zajęcia ustawiania głosu dla śpiewaków i aktorów, podczas których nauczyciel pełni rolę towarzysza, który cierpliwie wspiera w odkryciu jak najbardziej naturalnej pełni, harmonii i soczystości barwy głosu. „Nie powiedziałem Ci tego pół roku temu, bo byś tego nie usłyszał” – powiedział mi ostatnio. Jako nauczyciel nie forsuje głosów swoich uczniów tonami, na które JESZCZE nie są gotowi. Intuicja mi podpowiada, że jest osobą „rozkochaną w człowieczeństwie” – osobiście również jestem teraz nosicielem tej cechy, więc może mieć to znamiona choroby zakaźnej.
Właściwie nikt poza Rafałem, nie wiedział o naszych spotkaniach, a pracowaliśmy nad rozmaitymi obszarami takimi jak: komunikacja w zespole zadaniowym, coaching efektywności współpracowników, skuteczność osobista, autocoaching, zdrowe podejście do związków i relacji. Najlepszą referencją tych spotkań są dylematy bliskich mi osób, którym zdarza się mnie podpytywać: co było przyczyną Twojej zmiany?
Szczerze? Rezygnuję z opisywania tutaj szerzej korzyści, jakie osiągnąłem ze współpracy z Danilukiem. Papier przyjmie wszystko. Powiedzieć też można wiele. Efekty, które wspólnie wypracowaliśmy, można zobaczyć, dotknąć, a nawet poczuć, czy uszczypnąć J

Z Rafałem nigdy nie byłem na wódce. Nie znam jego rodziny, a on mojej – tłem naszej znajomości są wyłącznie szkolenia i sesje indywidualne. I mimo, że nadal często mu się zdarza pomylić moje imię z nazwiskiem, to pozwalam sobie go nazywać Przyjacielem.

Krzysztof R.

Aleksander Doan

Rafała Daniluka znam już ponad 3 lata. W między czasie miałem z nim ok 70h prywatnego coachingu oraz byłem uczestnikiem
wielu jego szkoleń. Uważam że jest to naprawdę solidna dawka czasu spędzona na rozmowach z Rafałem, która daje mi wyraźny obraz jaką jest osobą.
 
Pierwsze co nasuwa mi się na myśl kiedy myślę o Rafale jako trenerze to wyróżniająca kompetencja w coachingu która jest poparta wieloletnim doświadczeniem. Mimo młodego wieku ok 31 lat Rafał to prawdziwy weteran coachingowy który spędził (kilka tysięcy godzin!) na pomocy oraz dzieleniu się swoją wiedzą.
Jest to niesamowity atut. Mimo wielkiego doświadczenia nie uświadczyłem u niego takiego zachowania jak zarozumiałość czy przekoanie o swojej nieomylności. Kiedy o czymś dyskutujemy nie bronieni ślepo swojego zdania, potrafi przyznać rację i zmienić swój punkt widzenia. Cechuje go otwartość oraz umiejętność wysłuchania drugiej osoby. To co można łatwo zauwżyć obserwując Rafała w pracy to dystans i pokora. Prawdziwe nie na pokaz.Uważam że w tym zawodzie są to cechy bardzo przydatne.
 
Kiedy mieliśmy wspólne coachingi najważniejszy byłem ja i sprawa z którą przychodziłem. Nie raz spotkanie było wydłużane
o ekstra 15min ponieważ nie omówiliśmy do końca tamatu. Teraz kilka słow na temat szkoleń. Efekty po kursach które odbyłem przeszły moje oczekiwania. Trafiłem do tego trenera ponieważ bałem się wystąpień publicznych. Unikałem ich bardziej niż ognia, wywoływały one we mnie stres który był paraliżujący. Na pierwszym moim szkoleniu z wystąpień publicznych
pierwszym zadaniem było wyjść na scenę i opowiadać o sobie 10 minut. Całe te ćwiczenie było nagrane i dostaliśmy płyty. Płytka niestety gdzieś się zawieruszyła. Żałuje że nie mogę wam pokazać jaką zmianę przeszedłem. Na filmiku zobaczylibyście chłopaka który przez większość swojego wystąpienia milczy a kiedy coś z siebie wydusi robi to bez większego ładu i składu.
 
Między pierwszym szkoleniem a czwartym Rafał pomógł mi zmienić moje fundamentalne przekonania na temat wystąpień. Swój strach przekułem w radości dzielenia się z innymi tym co mam do przekazania. Lubię to robić i robię to. Kiedy jestem na szkoleniu jestem aktywnym uczestnikiem i jeżeli nadarzy się okazja do wyjścia na scenę to ja chcę to zrobić. Nauczyłem się konfrontować ze swoimi słabościami zamiast od nich uciekać. Jak w reklamie mastercard są rzeczy w życiu które są bezcenne. Ta umiejętność jest dla mnie bezcenna.
 
Rafał na wszystkich kursach w których uczestniczyłem był zawsze rzetelnie przygotowany. Na potwierdzenie moich słów wspomnę że na jedym ze szkoleń byłem 4 razy (Public speaking).
Choć kursy dotyczyły tych samych zagadnień Rafał wkładał pracę i przygotowywał nowy skrypt z nowymi wykładami i ćwiczeniami.
Przecież mógłbym skopiować skrypt z zeszłego roku ale on nie poszedł na łatwiznę. Pracuje nad tym żeby ulepszać swoje szkolenia po to żeby dać uczestnikom jak najlepszy kontent. Jest to klasa sama w sobie.
 
Profesjonalne i uczciwe podejście do klienta z jakim do tej pory się nie spotkałem się w branży coachingu. Bez niesmacznej i nieetycznej autoreklamy. On poprostu nie musi tego robić. Jego umiejętności oraz wiedza broni się sama. Rafała niejednokrotnie poleciłem rodzinie oraz znajomym. Z czystym sumieniem polecam go również i Tobie bo ten gość to pewniak :)
 
Aleksander

Raimond Racinskij

Nie chce zbyt dużo mówić o superowym klimacie na szkoleniach, o gigantycznym poziomie wiedzy Rafała i o tym z jaka przyjemnością jeżdżę te 450 km do Warszawy, a chce podzielić się tym, jakie zmiany widzę i czuje i które najbardziej cenie na dany moment.
Zrozumiałem i przepracowałem sytuacje, w których miałem potrzebę komuś coś ZAWSZE udowadniać. To było bardzo męczące dla mnie i mego otocznia.
Jestem bardziej wolny od tego co pomylą o mnie inni.
Przestałem się ślepo stresować pieniędzmi i pędzić się za milionami (przeszkadzało mi widzieć i cenić to co mam, a w sumie mam bardzo dużo), a zacząłem po prostu robić to co chce robić, ale robić to tak jak najlepiej mogę, za czym dialog z finansami stał  się o wiele lepszy niż był.
Zacząłem iść tam gdzie się raniej bałem, ale bardzo chciałem. Teraz nadal się boje, ale idę i robię i otrzymuje ogromna przyjemność i ulgę po tym, a także satysfakcje z tego ze właśnie urosłem.
Najbardziej cenie to, ze zrozumiałem, dlaczego osądzałem ludzi i co mi to dawało, a także dlaczego ktoś postępuje właśnie w ten sposób jak postępuje. Teraz już nie osądzam, a jak tak zrobię, to przypomnijcie mi o tym, na pewno wyciągnę z tego "feedback" i coś z tym zrobię, bo jak mówiłem, teraz już nie muszę nic nikomu udowadniać, co ułatwiło przyjecie zdrowej krytyki :)
To tylko mala cześć zmian, ale co dziwne, o żadnej z tych rzeczy na wprost Rafał ze mną nie rozmawiał. Czym się zachwycam, to tym ze zawsze myślisz ze sam wpadłeś na jakiś pomysł związany ze zmianą, ale jak pokazuje praktyka, to się wydarza po szkoleniu lub rozmowie z Rafałem :)))  Także wzywam do zrozumienia, ze żaden trener za was pracy nie wykona, ale dla tych którzy postanowili zmienić bolesne, czy tez niepotrzebne momenty w swoim życiu, to Rafał będzie baaardzo mocnym wsparciem i najlepszym przewodnikiem. Z całego serca polecam Rafała i cenie w nim szczerość i głębokie rozumienie tego co robi.

Właściciel firmy spedycyjnej Pinion

Bartek Tomala

Rafała znam już od 3 lat i byłem na wielu jego szkoleniach. To naprawdę przyjemność obserwować jak ktoś z takim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy. Na każdym szkoleniu dowiadywałem się czegoś nowego o sobie, dzięki czemu mogłem coś w swoim życiu zmienić. Praca odbywa się na głębokim poziomie, ale dzięki atmosferze zaufania jaką Rafał potrafi stworzyć na szkoleniu, uczestnicy czują się bardzo bezpiecznie. Rafał przeprowadza przez zmiany łagodnie, ale stanowczo. Dzięki temu całość jest zdecydowanie skuteczniejsza. Ponadto Rafał posiada ogromną wiedzę, którą świetnie przekazuje. To jest taka teoria, która nie męczy, tylko bardzo pomaga w zrozumieniu sensu szkolenia. Dla mnie szkolenia u Rafała, to czysta przyjemność :)

Współwłaściciel Omegasoft s.c.

Tomasz Jabłoński

Szkolenie Public Speaking u Rafała Daniluka to najlepsza inwestycja w rozwój kompetencji z obszaru wystąpień publicznych. Serdecznie polecam i rekomenduję wszystkim, którzy chcą poprawić swój warsztat trenerski.

co-founder Startup Academy

Michał J.

Rafał Daniluk pokazuje uczestnikom jego szkoleń, że mają realny wpływ na rzeczywistość wokół nich. Wyjaśnia różne możliwe sposoby myślenia, zachowania i reagowania, pozwalając uczestnikom znaleźć i zastosować nowe rozwiązania. Wykazuje się bardzo dobrą znajomością tematów, które prezentuje, przekazując rzetelne informacje. Pomaga identyfikować nieadekwatne do celu strategie działania i wprowadzać w życie nowe rozwiązania.

Szczególnie pozytywnie wyróżnia się etyką na rynku szkoleń, na którym niestety wśród wielu innych prowadzących popularne stało się wykorzystywanie niewiedzy klienta i wywieranie presji dla zwiększenia sprzedaży. Stara się pomóc i jednocześnie nie naciska na zmianę mając na uwadze dobre samopoczucie uczestników. Bardzo dba o odpowiednie zrozumienie tematu, który przekazuje. Jego zachowanie sugeruje, że istotne jest dla niego: jak ludzie czują się na szkoleniu, po wyjściu z jego szkolenia i to, jak nowa wiedza wpłynie na nich za jakiś czas po opuszczeniu sali. Na zadane pytania nie udziela „zlewkowych” odpowiedzi, a realnie stara się pomóc. Widać to w jego postawie, którą udowadnia, że przedewszystkim to prowadzący jest dla uczestnika, a nie uczestnik dla prowadzącego. Prezentuje indywidualne podejście do uczestników i w miarę okoliczności pomaga im w razie dodatkowych pytań czy problemów, często także tych niezwiązanych z tematem szkolenia, angażując się w odpowiedź na pytanie. Na czym polega wyjątkowość tego zachowania? Na tym, że nie musi.

Pokazuje, że uczestnicy szkoleń są dla niego istotni jako ludzie, a nie tylko klienci. Nie prowadzi agresywnej sprzedaży wystąpień, bardzo dba o selekcję formy i treści - nie przekazywanie szkodliwych mitów, fałszywych haseł czy nieprawdziwych obietnic. Wiedza, którą przekazuje jest obsadzona w realnym świecie. Całokształt jego postawy ma odwzieciedlenie w efektach jego szkoleń i pozytywnych opiniach o nim samym.

Damian Strzelczyk

Najlepsze szkolenie z obszaru Public Speaking w jakim uczestniczyłem. Duża dawka merytorycznej wiedzy i masa ćwiczeń sprawiły, że prowadzę wystąpienia publiczne z dużą większą swobodą i pewnością siebie.

co-founder Startup Academy

Rafał Witkowski

Decydując się na sesje indywidualne z Rafałem brałem pod uwagę szerokie podejście do omawianego tematu jakie prezentuje. Zależało mi na wielopoziomowej pracy z problemami, jakie napotkałem na drodze rozwoju firmy. Zarówno interesowało mnie podejście od strony psychologicznej i polepszenie swojego komfortu pracy w stresowych sytuacjach, jak również znalezienie konkretnych rozwiązań, które mogłem zastosować z dnia na dzień. Tak jak się spodziewałem - Rafał pomógł mi i w jednym i w drugim obszarze. Rozwiązania i spojrzenia na zagadnienia biznesowe oraz współpracę z ludźmi, które wspólnie wypracowaliśmy podczas sesji indywidualnych dalej funkcjonują w mojej działalności. Serdecznie polecam Rafała ze względu na profesjonalizm i etyczną postawę jaką reprezentuje podczas pracy - zadawanie kluczowych pytań, kierowanie uwagi na słabe punkty oraz poczucie humoru w odpowiednim momencie sprawiły, że nasza wspólna praca była bardzo owocna i przyjemna.

Właściciel biura rachunkowego PRIOR

Grzegorz Grzegorczyk

Szkolenie Rafała Podejmowanie decyzji i rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych było dla mnie przełomem jeśli chodzi o organizację pewnych ważnych spraw w moim życiu. Uświadomiłem sobie rzeczywisty problem, który mam.  Zastosowałem wskazówki Rafała i wypracowane przez siebie rozwiązania podczas szkolenia i już dwa dni później wszystko ruszyło z miejsca! Serdecznie polecam wszystkim, nawet tym, którzy sądzą (jak ja), że nie mają konfliktów wewnętrznych.

Małgosia

"Historie rodzinne" to bardzo dobrze przeprowadzone szkolenie, z odpowiednią dawką teorii pokazaną na wielu praktycznych przykładach oraz rozbudowanej czesci warsztatowej . W bardzo mądry sposób pokazane zostało jak cechy charakteru i zachowania naszych rodziców, a właściwie klanu rodzinnego determinują nasze zachowanie, a nawet dokonywane wybory. Dzięki temu szkoleniu zauważyłam, że nawet zachowania rodzinne, których nie akceptuję, mogą mieć na mnie bardzo korzystny wpływ i są z jakiegoś powodu istotne i potrzebne do dalszego rozwoju. Gorąco polecam, warto wiedzieć skad u nas występują pewne schematy zachowań, których kompletnie nie rozumiemy - Rafał wyjaśnia to po mistrzowsku!

Seweryn

Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś myśleć "nigdy nie będę taki jak oni (rodzice); moja rodzina/małżeństwo/dom będą inne; moi znajomi mają takich fajnych rodziców a ja .. - i tutaj wstaw odpowiedni zwrot" - to to szkolenie jest dla Ciebie. Dzięki Rafałowi, który ma ogromny dar przekazywania wiedzy w obrazowy, przyjazny, często zabawny sposób - zobaczyłem to czego nie dostrzegałem przez wiele lat. Moja rodzina ani ja nie zmieniliśmy się po szkoleniu na pstryknięcie palcem, ale zmienił się mój sposób patrzenia na pewne sprawy, dzięki czemu z mojej historii rodzinnej potrafię wyciągać to co dla mnie korzystne, zamiast ciągle żalić się nad rozlanym mlekiem. Mimo iż interesuje się rozwojem osobistym od lat - na szkoleniu miałem bardzo wiele tzw. momentów  "wow" - momentów, w których nagle chwytamy pewną ideę, która zmienia zupełnie nasze myślenie/przekonania na dany temat. Dużą wartością szkolenia była możliwość pracy w grupach i wymiany doświadczeń z innymi - to pokazało jak wiele schematów powtarza się w wielu rodzinach i że ta "nasza" wcale nie jest taka nietypowa - co pozwoliło nabrać większego dystansu i empatii do swojej sytuacji. Dodając do tego wszystkiego świetną atmosferę i obszerne materiały, do których można wracać po szkoleniu - znakomicie zainwestowane pieniądze.

Krystyna

Wszystkie szkolenia Rafała są zmieniające nasze życie, powodują to, że człowiek może zweryfikować swoje przekonania i swoje relacje wobec innych ludzi. To konkretne szkolenie - czyli Sztuka budowania relacji - pozwala na poprawienie swoich relacji z innymi ludźmi. Spojrzenia na relacje z innej perspektywy. Zastanowienia się nad relacjami, gdzie mamy problem albo nam się wydaje, że coś jest nie do rozwiązania. Rafał przedstawia różne możliwości i różne alternatywy poprawiając tym samym nasze życie i życie ludzi, z którymi się spotykamy. Problem nie do rozwiązania okazuje się błachy i wtedy okazuje się, że to nie jest problem z relacją, tylko z komunikacją. 

Iwona Kibil

Warsztat był dla mnie bardzo użyteczny. Każdego dnia staram się używać metod, których nauczyłam się podczas tego typu zajęć. Myślę, że w każdej branży przydają się takie umiejętności ;)

 

Maciej Styk

Szkolenie bardzo dobre, a trener jeszcze lepszy! Rafał świetnie przekazuje konkretną i rzetelną wiedzą, którą od razu się ćwiczy w grupach. Tematykę relacji uważam za jedną z najciekawszych i najbardziej przydatnych w życiu i co za tym idzie uczestnictwo w takim szkoleniu za obowiązkowe ;)

Weronika Dziechciarska

Na szkolenie poszłam za namową chłopaka. Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona, bo co można nowego powiedzieć o prokrastynacji - że nie mamy motywacji? Że z nas lenie? Nie.
Z poprzednich szkoleń wiedziałam, że Rafał zaprezentuje się dobrze, ale to, co było na szkoleniu dało mi bardzo dużo do myślenia. W zupełnie inni sposób patrzę teraz na odkładanie na później. Prowadzący w jasny sposób przekazywał treści i miał bardzo dobry kontakt z grupą. Bardzo polecam to szkolenie wszystkim, którzy mają problem z odkładaniem na później (i nie tylko tym :) )

Michał Gołkiewicz

Gorąco polecam szkolenia Rafała! 

Uważam, że w temacie relacji rodzinnych jest on najlepszym specjalistą w Polsce. Warto dbać o dobre ich poukładanie, tym bardziej, że często nawet już jako dorośli mamy wiele blokad, które skutecznie ograniczają nasz rozwój.

Bartłomiej Barczak

Szkolenie Public Speaking I jest dla każdego. Osoby które już zjadły chleb na scenie jak i te, które rozpoczynają oswajanie się na mównicy, wyjdą po weekendzie zadowolone. Sporo praktycznej wiedzy i natychmiastowe zastosowanie je podczas ćwiczeń daje uczestnikom maksymalne rezultaty i błyskawicznie zmienia podejście do pracy jeden do wielu. Dodatkowo szkolenie prowadzone w przyjemnej atmosferze, która sprawia, że każdy uczestnik czuje się komfortowo podczas nauki nowych kompetencji. Polecam z całego serca!

Do zobaczenia na SZCZYCIE!

Grzegorz

Szkolenie jest wyjątkowo praktyczne; nie tylko ze względu na przekazany zestaw narzędzi do pracy z emocjami, ale przede wszystkim ze względu na pokazane konstruktywne podejście do emocji jako takich - w szczególności tych, które zazwyczaj się zwalcza. Zdecydowanie polecam.

Mariusz

Szkolenie "Sztuka budowania relacji i rozwiązywania konfliktów w relacjach" pozwoliło mi zidentyfikować nieskuteczne strategie jakimi posługiwałem się wcześniej w kontekście relacji zawodowych, związkowych jak i przyjacielskich. Zupełnie inaczej spojrzałem na problemy występujące w tych relacjach, dzięki czemu potrafię teraz w bardziej świadomy i skuteczny sposób na nie reagować. Największą zmianę zauważam w pracy, gdzie poprawiłem zarówno kontakt z kolegami z zespołu, przełożonymi oraz innymi osobami w biurze. Myślę, że warto wziąć udział w tym szkoleniu i uświadomić sobie w jakich relacjach jesteśmy i w jakich chcemy być.

Raimond Racinskij

Co świadczy o jakości szkolenia? To, czy stałeś się bardziej efektywny, czy nie. Ja tak i nawet więcej. Poszedłem na Public Speaking, a otrzymałem wiedzę, która służy mi każdego dnia i pomaga się rozwijać. Także zachwycające było to, że widzisz jak inni się zmieniają w ciągu szkolenia, jak zaczynają mówić, słuchać, poruszać się itd itd... Poziomu Rafała nie da się ocenić, bo nie można ocenić tego, czego sam do końca nie ogarniasz. Jedynie możesz sprawdzić, czy uzyskałeś efekt po szkoleniu. Za tym efektem przyjeżdżam do Polski z Litwy i mam nadzieję, że u nas kiedyś też będą trenerzy takiego wysokiego poziomu!!! Szczerze polecam... 

Wojtek Maroszek

Szkolenie "Coaching" było poprowadzone na bardzo wysokim poziomie. Bez wysiłku dało się wyczuć, że Rafał włożył dużo serca i pracy w przygotowanie odpowiedniego programu. Wiedza, którą się z nami podzielił, jest nieoceniona, ponieważ wypływa z jego szerokiej praktyki. Jako osoba, która "hurtowo" pomaga ludziom we wprowadzaniu zmian, ma naprawdę dużo do przekazania w tym temacie. Dzięki temu szkolenie znacznie podniosło moje umiejętności pracy z drugim człowiekiem i pozwoliło jeszcze szerzej otworzyć się na typowo ludzkie problemy, z którymi wszyscy się zmagamy.

Ania K.

Szkolenie "Coaching - jak wspierać i prowadzić innych przez zmiany I" było pierwszym szkoleniem organizowanym przez CEROS, w którym brałam udział. Wybierając się na nie, miałam bardzo dobre przeczucia - osobę Rafała polecił mi coach z którym pracowałam, twierdząc, że będę zachwycona, a sam prowadzący jest już gwarancją jakości i zadowolenia. Muszę przyznać, że się mylił. Nie byłam zachwycona, byłam wniebowzięta :) Szkolenie trwało 5 dni, a ja z każdą godziną życzyłam sobie, by trwało jeszcze dłużej. Mimo, że wśród uczestników znajdowali się zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowani, sposób przekazywania wiedzy był zrozumiały i fascynujący dla wszystkich. Teoria za każdym razem poparta była ćwiczeniami praktycznymi, które pozwalały nam przetestować nowe umiejętności, a także popracować nad indywidualną zmianą. Dzięki temu proces nauki był przejrzysty i podsycający naszą ciekawość. Byłam zaskoczona tym, jak działa ludzka psychika, wszystkie omawiane elementy były jak puzzle, które tworzyły przejrzystą całość. Szczerze mówiąc, mogłabym tak wymieniać bez końca, ponieważ to szkolenie było dla mnie nowym początkiem. Rozbudziło moją ciekawość, a być może nawet pasję, którą do tej pory nieustannie rozwijam. Rafał posiada niesamowitą wiedzę, a sposób, w jaki ją przekazuje sprawia, że człowiek sam pragnie uczyć się coraz więcej i więcej. Polecam to szkolenie wszystkim, którym pomysł, by wziąć w nim udział choć raz przeszedł lub przejdzie przez myśl :)

Katarzyna Chądzyńska

Rafał jak zawsze zaprezentował wysoki poziom szkolenia. Techniki łagodzenia stresu oraz pracy z emocjami odbywały się przez dwa dni, choć po ilości ćwiczeń, jakie mieliśmy okazję wykonać pod okiem Rafała, odniosłam wrażenie, że szkolenie trwało znacznie dłużej. Dostaliśmy wiele narzędzi pracy ze sobą, swoimi odczuciami, oswajaniem tego, co często "niewygodne". Na szkoleniu każda chwila została odpowiednio wykorzystana, a po wszystkim miałam uczucie dobrze wykonanej pracy. Dzięki Rafał za Twoje podejście do drugiego człowieka, uczciwość i szczerość, z jakimi angażujesz się w każde szkolenie. Z czystym serduchem polecam innym osobom.
Kasia Chądzyńska.

Nina Leszczyńska

Chcialabym Ci bardzo podziekowac:))))) dzieki rozmowie z Toba , zmienilam swoje zycie..... i codziennie odkrywam , ze jesli nie bedzie sie stawialo czola swojemu lekowi,to nigdy czlowiek nie dowie sie jakie ZYCIE CZASAMI MOZE BYC PROSTE:))) poza tym powiem szczerze, ze stawianie czola lekowi i problemom, bynajmniej w moim przypadku, samo z siebie motywuje do zmian a jak cieszy :)) satysfakcja po , jest po prostu nie do opisania :))) Powiem szczerze, ze nie spodziewalam sie takiego obrotu spraw... takich glebokich rozmow z mezem,jak sie otworzylismy na siebie i jak rozmawiamy teraz.... wszystko idzie ku dobremu:) i planujemy RAZEM, NASZ WSPOLNY ZYCIOWY WYJAZD..... jesli mialoby nie wyjsc,to mamy WSPOLNY PLAN AWARYJNY:) wiele sie zmienilo...moje podejscie do meza i do calej reszty swiata(mam wrazenie), ze zmienilo rowniez podejscie swiata do mojej osoby No i w kazdym razie jakby plany i nie plany wypalily badz nie, to wiem , ze zawsze sobie dam rade...bo z kazdej sytuacji jest wyjscie...trudniejsze lub nie...bardziej emocjonalne lub zimne ale jest:)))) JESTES CUDOTWORCA :)))) I BARDZOOO CI DZIEKUJE:))) RZUCILES SWIATLO NA MOJE ZYCIE,W SUMIE TO NA JEGO POSTRZEGANIE, ZA CO JESTEM CIA BARDZO BARDZO BARDZO WDZIECZNA:) Mimo to nie wykluczam, ze kiedys jeszcze sie spotkamy namawiam tez moja mame , zeby sie zdecydowala na spotkanie z Toba, nie wiem co z tego wyjdzie,ale i tak w jakis INNY SPOSOB juz ja rozumiem...

Jeszcze raz bardzo Ci dziekuje:) do zobaczenia kiedys :)))) pozdrawiam cieplutko i zycze powodzenia we wszystkim :):)

Paweł Otwinowski

Totalna Biologia była dla mnie zupełnie nowym wartościowym warsztatem pracy ze sobą - jak przez świat symboliki i kalibracji własnego ciała pracować z własnym zdrowiem. Od ponad 10 lat na początku wiosny łzawiły mi oczy, kichałem co chwilę a katar przeszkadzał w oddychaniu. Teraz kiedy to piszę mamy połowę kwietnia i jak objawy które towarzyszyły mi od wielu lat zniknęły. Polecam serdecznie warsztat Rafała wszystkim tym którzy chcą poprawić jakość swojego zdrowia

Paweł Otwinowski

Ziemowit Janaszek

Niesamowite 3 dni pełne wartościowej wiedzy i profesjonalizmu trenera. Już od samego początku czułem się bezpieczny i pewny tego, że podjąłem dobrą decyzję wzięcia u działu w szkoleniu "Public Speaking" prowadzone przez Rafała Daniluka. Ogromna naturalność i pasja z jaką Rafał prowadził nas przez zaczarowany świat wystąpień publicznych udzielała się od samego początku. Pierwsze ćwiczenia uświadomiły mi, że mam przekonania na swój temat, które blokowały mnie przed kolejnymi krokami do podjęcia działań z własnymi szkoleniami. Największym odkryciem było to, że chciałem występować z przekonaniem, że muszę być jakiś żeby mnie zaakceptowali i polubili. Rafał pokazał mi inny kierunek i punkt patrzenia na występy publiczne dzięki czemu, czuję pełną odpowiedzialność za to co robię i przy tym wielki spokój, że wszystko będzie dobrze. Wystarczy zaufać sobie i swojej nieświadomej kompetencji i pozwolić rzeczą się dziać. Wartości na jakich bazowały całe trzy dni to empatia, prawdziwość, akceptacja, miłość. Pozwoliły mi zdać sobie sprawę tak naprawdę na co nas stać i jakie relację możemy nawiązywać z innymi. Rafał jest trenerem podchodzącym z bardzo zdrowym dystansem do rozwoju i zmiany osobistej. Można z nim porozmawiać na temat duchowości a z drugiej strony można się po prostu "pobrechtać" i porobić jaja. Wystąpienia to nie tylko wyjście na scenę i poprowadzenie prezentacji ale całe życie. Konteksty w jakich można wykorzystać tą wiedzą praktycznie nie mają końca. Dodatkowe informację wtrącane co jakiś czas przez Rafała na temat psychosomatyki zainspirowały mnie do tego tematu i poznania tajników tej dziedziny. Niezapomniane wspomnienia, nowe relacje, fantastyczni ludzie, wartościowa wiedza i mnóstwo dobrej zabawy:)

Dziękuje raz jeszcze, że mogłem Was poznać.

Piotr Szymerski

Pierwszy raz spotkałem Rafała w sierpniu 2010r. Później rozmawialiśmy i spotykaliśmy się co jakiś czas, aż do momentu marcowej Totalnej Biologii. Przez ten czas starałem się obserwować Jego rozwój i rozszerzający się zakres szkoleń. Samo szkolenie zrobiło na mnie ogromne wrażenie, był czas na zdobywanie nowej wiedzy i brechty. Widać było, że Rafał daje z siebie wszystko, aby w jak najlepszy sposób zrozumieć uczestników i odpowiedzieć na ich pytania. Patrząc z boku można dojść do wniosku, że jest to osoba na właściwym stanowisku, która żyje swoją pracą i znakomicie się realizuje dzięki niej. Codziennie budzącą się z nowymi pomysłami i wiedzą, którą przekazuje w bardzo łatwy do zrozumienia sposób innym osobą. Historie, które opowiada na szkoleniu z własnego życia najlepiej obrazują sposób jego podejścia do tematyki.  Jest zafascynowany poznawaniem siebie, a fascynacja ta jest tak zaraźliwa, że wypełnia każdego uczestnika szkolenia. Podsumowując jest to przewspaniale szkolenie, bo wiedza zdobyta na nim umożliwia zupełnie nowe spojrzenie na otaczający świat, a prowadzący je człowiek fascynuje się każdego dnia możliwościami płynącymi z tej wiedzy.

Ewa Krause

Ewolucja ukształtowała nas tak, że dokonujemy automatycznych osądzeń (snap judgement)- żeby w kilka sekund ocenić czy grozi nam niebezpieczeństwo i jakie. Jesteśmy także zaprogramowani, by bezpieczniej czuć się i lubić osoby, które są podobne do nas w jakikolwiek sposób oraz unikać, piętnować nawet osoby "obce". Ponieważ niektórzy rodzice są niewystarczająco wyedukowani psychologicznie, nie dają dzieciom tego, co najważniejsze: poczucia własnej wartości. Jeśli dziecko jest bardziej wrażliwe- tym mocniej ranią je porównywania z innymi, które szkodzą zarówno jeśli są na niekorzyść, jak i jeśli są na korzyść dziecka. 

Niepowodzenia w młodzieńczym i dorosłym życiu mogą pogłębić fałszywe niskie poczucie własnej wartości lub sprawić, że "szczur" starając się być ciągle najlepszym opada z sił lub popada w bezsens- po co to wszystko.

Nie porównuj się z innymi, albowiem zawsze znajdzie się ktoś lepszy lub gorszy od Ciebie.

 I wtedy trafia się takie szkolenie jak Twoje, żeby zburzyć cały dotychczasowy system. żeby móc odetchnąć głęboko, wyprostować plecy, lekko unieść nos do góry, spojrzeć na innych tolerancyjnym wzrokiem i zacząć wreszcie szczęśliwie żyć. Przestać traktować się jak pępek świata, sądząc, że wszyscy wkoło patrzą, słuchają i oceniają mnie, jakby nie mieli w życiu ważniejszych spraw.

Karolina Kowalczyk

Nie nastawiałam się na jakes mega zmiany ani wielki szok, a tym bardziej totalne rozgryzienie tematu. I nie ukrywam, że jestem mega miło zaskoczona tym co się odbyło, czego się o sobie dowiedziałam,a co nareszcie mogłam powiedziec na głos i nikt się temu nie dziwił, bo wszyscy dookoła mieli tak samo. 

Chcoc z pozoru każdy z nas był z innego świata, mielismy wszyscy na koncie podobne doswiadczenia za soba.

 

To szkolenie to pierwszy wielki krok w akceptacji przeszłości, teraźniejszości i przyszłości – niezależnie jaka ona będzie, bo przeciez nikt z nas tego nie wie; a przede wszystkim siebie jakim sie jest naprawdę.

Od dziś ze spokojem i uśmiechem powiem: wlasnie TAK!

dlatego kazda osobe zachecam do tej wyprawy jakim było to szkolenie.

Monika D

Zakompleksione, bez poczucia wartości, za to z ogromnym poczucie wstydu, lęku , niemocy i diagnozą  guza w zaawansowanym stadium, trafiłam pod skrzydła Rafała. Już w trakcie krótkiej rozmowy, wspólnie zidentyfikowaliśmy przekonania będące  głównym  źródłem  dolegliwości psychicznych, które w konsekwencji przerodziły się w dolegliwości fizyczne.  Dwa tygodnie po rozmowie, lekarz na badaniu stwierdził, że guza nie ma, przypisując temu tajemniczemu zniknięciu czarodziejskie moce.  Tak, to magia, ale zrozumiałam, że  to ja sama jestem czarodziejem, który wyczarował chorobę  zaklęciami typu: „boję się”, „nie potrafię”, „nie mam prawa”, „nie jestem warta”,  „nie poradzę sobię” .  Przy użyciu tej samej różdżki,  którą wywołałam chorobę tj. własnego umysłu pozbyłam się guza i wielu innych dolegliwości, z którymi borykałam się przez lata, m.in. alergią na mleko, wypadającymi  włosami, przesuszoną skórą z wieczną wysypką, trwale zmieniając zaklęcia na bardziej korzystne.  Dzięki Rafałowi zupełnie zmieniłam podejście do wszelkich pojawiających się chorób. Teraz wiem, że pojawiające się dolegliwości mogę być dobrymi posłańcami, wskazującymi na nieprawidłowości w naszym myśleniu, życiu. Odpowiednia ich identyfikacja, a następnie silna wola oraz praca  pozwalają odzyskiwać kontrolę, równowagę,  w konsekwencji – szczęście…  Siedzę przy komputerze, popijam kawę z MLEKIEM, nie obawiając się alergi,i w monitorze widzę swoją gładką twarz i gromadkę niesfornych, nowych włosów na głowie, które zaczęły odrastać kilka miesięcy temu. Czuję się spokojna, wolna, kobieca.. I myślę sobie jak fascynujący jest życie, jak fascynujący jest człowiek, jak fascynujący Ty jesteś – dziękuję Rafał, jesteś jak dobry ptak, który pokazuje innym ptakom, gdzie połamały skrzydła…

Hubert Adamek

Witam. Nazywam się Hubert Adamek . Na szkoleniu Historie Rodzinne byłem dwa razy i mam nadzieje że w tym roku wybiorę się jeszcze raz. Uważam że jest to obowiązkowe szkolenie dla każdego kto chce się dowiedzieć jak relacje w klanie rodzinnym wpływają na nasze życie i jak to jest ważne. Ze szkolenia dowiedziałem się:  Jakie są fundamenty modelu świata z którego korzystam,  Jak ważne jest zaakceptowanie wewnętrznie i zewnętrznie rodziców,  Jak zmieniając siebie można wpłynąć na zmiany w rodzinie,  Co to są dualizmy i podświadome programy,  Skąd biorą się historie, które powtarzają się od kilku pokoleń,  Jak pracować nad sobą tak aby zmiany wprowadzać przez zrozumienie i akceptacje,  Jak pomagać innym zrozumieć system funkcjonowania klanu rodzinnego,  Co to jest świadomość i nieświadomość,  Jak ważne jest, żeby czasami zamiast uzdrawiać relację za pomocą rozmowy po prostu przytulić drogą ci osobę, Gorącą polecam szkolenie „ Historie Rodzinne” i dziękuję Rafałowi za to że bardzo mi pomógł zrozumieć jak ważna jest rodzina i jak wielki wpływ mamy na zmianę jakości naszego życia. Jeszcze raz dziękuję Rafał. Pozdrawiam Hubert Adamek.

Paweł Goska

Witam Jakiś czas polowałem w Internecie za czymś co pozwoli mi poszerzyć swoje kompetencje w sprawach związanych z wystąpieniami publicznymi . Jestem Handlowcem w międzynarodowej korporacji i znaczna część mojej pracy to spotkania z ludźmi . Prezentacje dla kilku do kilkudziesięciu osób . Więc jest co doskonalić . Jechałem na te warsztaty z mieszanymi uczuciami – czy warto ? czy nauczę się czegoś nowego ? Może tracę czas jest dobrze i nie ma co psuć . Czas jednak diametralnie zweryfikował moje przekonania , nie dokonało by się to jednak gdyby nie Rafał Daniluk . Gdy wyszedł przed nas i zaczął mówić , pytać , żartować , objaśniać … mroczne wspomnienie wyobrażenia szkolenia gdzie będziemy stawać na ambonie i wygłaszać nudne referaty zniknęła bezpowrotnie . W zamian pojawiła się myśl – jak on to robi ??? Jest energiczny , ciekawy , zabawny , opowiada z taka pasją , ja też tak chce … I tu przyszła największa niespodzianka. Podał mi na tacy , wszystko to co wykorzystuje aby być właśnie tym kim jest i jak się prezentuje … Rozłożył na elementy pierwsze swój warsztat i nam go pokazał . Wszystko było spójne . Miało sens . Wielokrotnie podczas tego 3 dniowego spotkania mogłem wykorzystać wszystko to o czym mówił w rozmaitych ćwiczeniach . Robiliśmy momentami dziwne i zabawne rzeczy ale z każda godzina układało się to w jedną całość . Wskazał mi drogę o której nie miąłem pojęcia , uzmysłowiłem sobie jak wiele rzeczy mogę zrobić i przede wszystkim jak to robić . Wydawało się że to jedynie trening z gadania – a okazał się ekscytującą podrożą w głąb siebie ale i otwarciem się na świat który mnie otacza . Długo musiał bym pisać o tym co się działo – prawda jest jednak taka – trzeba porostu udać się na to szkolenie . Była to jedna z lepszych inwestycji w ostatnim czasie. Dlatego że jej zwrot trwać będzie tak długo jak długo będę wykorzystywał to czego się nauczyłem . Jest tego cały worek . Gorąco Polecam Rafała Daniluka jako jednego z najlepszych trenerów z jakim miałem okazje się spotkać oraz Public Speaking jego autorstwa gdzie prawdopodobnie odkryjesz że masz w sobie wiele nieświadomych kompetencji których nie wykorzystywałeś . Jednak tylko do momentu w którym nie z nim nie spotkasz na Sali ćwiczeń . Pozdrawiam Paweł Goska Doradca handlowy . www.lexisnexis.pl

Szymon Sekulski

Byłem na 3 dniowym szkoleniu Public Speaking z Rafałem Danilukiem. Te trzy dni to był czas który wspominam często, ponieważ bez wątpliwości można mu nadać jedno znaczenie : Tak właśnie chce się szkolić! Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Razem z resztą uczestników zbudowaliśmy dużą intymność i bliskość, każdy z nas niesamowicie otworzył się przed grupą, przyznając się do własnej siły i słabości. Daliśmy sobie wspólnie bardzo dużo akceptacji i miłości. Rafał od strony trenera spisał się doskonale, dając bardzo dobry feedback po każdym ćwiczeniu, których robiliśmy naprawdę dużo. Umiejętności które nabyłem już wprowadzam w życie na własnych szkoleniach, jednocześnie zauważyłem, że strategie i pomysły ze szkolenia przydają się w każdym kontekście życiowym w którym występują inni ludzie. Tym samym lepiej komunikuję się z bliskimi, moja świadomość mowy ciała zwiększyła się parokrotnie, trenuję świadome zarządzanie energią, znacznie zwiększając jakość mojego przekazu. Polecam Rafała i szkolenie Public Speaking każdemu, kto chce się świadomie komunikować z grupą, jak i z każdym człowiekiem którego spotka na swej drodze.

Arkadiusz Włodarczyk

Wspaniałe 3 dni szkoleniowe. Kilka tych dni dało mi znacznie więcej niż mogłem sobie pomyśleć. Zdobyta wiedza pomaga i działa w różnych kontekstach życiowych. Szczerze polecam szkolenie u Rafała i w ogóle Rafała jako trenera i mentora. Kawał dobrej roboty. Jestem pod wielkim wrażeniem jego wiedzy. Dał więcej niż się spodziewałem i oczekiwałem. Naprawdę wysoki poziom od strony trenerskiej. Bardzo dużo ciekawej wiedzy, technologii, świetnej zabawy. Czas naprawdę szybko mija i aż szkoda, że to tylko 3 dni;-) Dzięki temu szkoleniu na pewno czuję się lepszy. Dzięki.

Jolanta Barkovskiy

Doskonała metoda likwidowania niekorzystnych przekonań i myśli, przekładających się na większe czy mniejsze problemy i bariery w życiu, mających źródło w dzieciństwie. Rafał przekazuje wiedzę wykorzystując efektywnie czas. Sprawia, że każdy moment jest interesujący. Można było zaobserwować u siebie i u innych, jak przekonania okazywały się nieracjonalne i nieprawdziwe, następnie uwolnienie od nich.

Ziemowit Janaszek

Pierwszy raz spotkałem sie z Rafałem na jednym z klubów EDDU w Krakowie. Temat szkolenia "Skuteczny uczeń" i od razu wzbudził moja sympatie. Podobało mi sie to ze pomimo młodego wieku ma bardzo szeroki asortyment wiedzy z zakresu rozwoju osobistego. Zainspirował mnie do pracy nad sobą i teraz sam prowadzę swoje szkolenia i poznaje siebie. Pózniej było "Public Speaking" w Poznaniu i tam działy sie cuda. Kolejna nauka pokory względem wystąpień publicznych. 3 dni wspaniałej przygody. Na szkolenie "The Work" pojechałem z sympatii do tego w jaki sposob Rafał podchodzi do rozwoju i prowadzi swoje szkolenia. Sam system Byron Kytie był mi znany i szczerze mówiąc nie lubiłem go. Uważałem go za prosty i nieskuteczny. 4 pytania w kółko powtarzane i zawsze okazuje sie ze nic nie jest prawda. Po przerobieniu kilku historii rzucilem formularz w kat i nigdy do niego nie wróciłem. Ciekawilo mnie co w tym systemie widzi Rafał. Stwierdziłem ze skoro robi szkolenie dwudniowe na temat 4 pytań to może jest w tym jakaś głębia. Intuicja jak zwykle mnie nie mylila. W ciagu dwóch dni zostałem zaproszony do swiata przekonań i głębszego sensu "Pracy". Z minuty na minutę byłem w coraz większym szoku tym jak skonstruowany był mój świat poprzez kilka histori z mojego dzieciństwa. Żyłem nieaktualnym programem przez tyle lat i szło mi to całkiem niezłe. Teraz to ja decyduje i wybieram jak chce zeby wygladalo moje zycie. Biore za nie pelna odpowiedzialnosc. Praca ze swoimi emocjami pozwoliła mi dotrzeć do pokładów mojej podświadomości, przywitać sie z "Demonem" i stać sie jego przyjacielem. Cieżko to opisać słowami. To jest tak jakbyś chciał zaśpiewać taniec. To trzeba przeżyć. Od szkolenia minął zaledwie tydzień a ja jestem spokojny w momentach w których wcześniej wpadałem w złość, frustracje i gniew. Wiem ze teraz mogę inaczej zachowywać sie w tych sytuacjach i dzięki temu budować mądre i prawdziwe relacje z innymi ludźmi. Już zainspirowalem moich rodziców i na gwiazdkę dostaną ode mnie najwspanialszy prezent jaki mogę im dać: Szkolenie "The Work":) Dziękuje Rafale za inspiracje.

Krzysztof Kusz

Rafała spotkałem na szkoleniu Praktyk i Master NLP w 2011r , po raz pierwszy usłyszałem wtedy o psychosomatyce i możliwości leczenia ciała za pomocą umysłu. Fascynująca idea pomyślałem, historie o Jezusie który leczył chorych może nie były cudem jak napisali w Biblii tylko czymś co każdy z nas potrafi zrobić pod warunkiem że wie jak. Minęło ok. pol roku od tego szkolenia tancze sobie na dyskotece a tutaj nagle chrupp.... w kolanie. Znajomi zanieśli mnie do lozy. Bolalo niesamowicie, nawet 100ml Jacka Danielsa nie pomoglo :)Nastepnego dnia pojechalem do lekaza, stwierdzil zerwanie wiazadel kolanowych i niezbedna operacje a pozniej dluga rehabilitacje. Nigdy wczesniej nie bylem operowany, a na widok szpitala robi mi sie slabo. Pomyslalem ze nalezy zadzwonic do Rafala i porozmawiac, jesli jest chodzby cien nadzieji na wyzdrowienie bez operacji, zrobie wszystko zeby wyzdrowiec. Rafal znalazl dla mnie czas jeszcze tego samego dnia, za co my bylem bardzo wdzieczny. On rozumie co to ból i potrafi odłożyć inne swoje sprawy na rzecz pomocy potrzebujacemu to naprawde cecha tylko wielkich ludzi. Po kilku godzinach rozmowy telefonicznej bol zmniejszyl sie o 70%, zaczalem prawie normalnie chodzic. To byl prawdziwy cud, nie moglem w to uwierzyc. Rafal polecil mi jeszcze kilka dodatkowych cwiczen i przemyslenia sobie pewnych kwesti ktore byly przyczyna zerwania tych wiazadel kolanowych. Do 2 tygodni moje kolano bylo w 100% zdrowe, bez operacji, bez dlugiej rahabilitacji, bez lekarzy i z kupa forsy w kieszeni ktora zaoszczedzilem dzieli nie poddaniu sie operacji (z NFZ na taki zabieg czeka sie 2-3lata). Dzis normalnie biegam, jezdze na rolkach, nartach i ciesze sie pelnia zdrowia. Drugie spotkanie z Rafalem mialem na wiosne 2012r kiedy to okropna alergia nie pozwalala mi normalnie funkcjonowac. Katar lal mi sie z nosa strumieniami, a moje oczy oczy byly przekrwione i bardzo piekly. Wszyscy mowili mi ze musze isc zrobic testy alergiczne a pozniej brac tabletki. Rowniez i tym razem zwrocilem sie o pomoc do Rafala. Kilka godzin rozmowy na skype, identyfikacja przyczyny problemu, rozwiazanie, kilka cwiczen. 2 dni i nie bylo sladu po alergi. Nic kompletnie, wszystko ustalo. Jestem bardzo wdzieczny Rafalowi za te dwie historie ktorych doswiadczylem. To wyjatkowy fachowiec w swojej dziedzinie i z reka na sercu polecam go. To co on robi po prostu dziala i jest skuteczne.

Monika M

To nieprawdopodobne, że jednym spotkaniem można wyeliminować chorobę, która prześladuje człowieka od lat! Miałam problemy ginekologiczne, które rujnowały moje życie osobiste. To, co zrobił dla mnie Rafał totalnie odmieniło moje życie…Dotarł do sedna, do przyczyny moich dolegliwości i odkrył program, który je powodował. Przyczynę, która teraz wydaje mi się oczywista (w związku z doświadczeniami z życia w rodzinie) i prawdziwa jak nic w moim życiu. Cztery dni temu robiłam kolejne badania, aby sprawdzić, czy faktycznie choroba się cofnęła – bardzo szczegółowe badanie USG. I nic! Po prostu nic! Jakby nigdy nic mi nie dolegało! To jest niesamowite! Po jednym spotkaniu, które kosztowało mnie promil kwoty, którą przez lata wydawałam na leczenie…Żałuję jednego – że tak późno poznałam Rafała…że tyle lat męczyłam się z czymś, co można było załatwić podczas jednego sierpniowego wieczoru…Dziękuję Rafał!!!

Maciej Gierasimiuk

Polecam Rafała jako trenera i coacha. W obu przypadkach spotkania z nim bardzo zmieniły moją perspektywę patrzenia na sytuację, jednocześnie dając mi możliwość rozwiązania problemu. Rafał za każdym razem pokazał świetne przygotowanie merytoryczne i konkretną wiedzę, przykłady odnoszące się do mojego życia. Przyjacielskie, ciepłe podejście przeplata ze stanowczością. Jestem zadowolony, że poświęciłem czas i pieniądze na szkolenia oraz coachingi u Rafała. Maciej Gierasimiuk

Leszek Badurowicz

Piszac te slowa, zastanawiam sie jakby tu najlepiej w kilku zdaniach oddac to wszystko czego nauczylo mnie szkolenie Recall Healing. Przede wszystkim, musze przyznac, ze ten trening pomogl mi zdac sobie sprawe ze polaczenie ciala i umyslu jest blizsze niz sadzilem. Pomogl mi odkryc czym jest i czemu sluzy choroba co wg mnie jest takim samym fundamentem zrowienia jak tabliczka mnozenia w matematyce. Pomogl mi przejsc z bardzo ogolnego poziomu "Pewnie ta choroba ma cos wspolnego z emocjami" na poziom na ktorym rozumiem jakie konkretnie problemy i wzorce myslenia kryja sie za dana choroba. Kazdy kolejny modul treningu odkrywal przede mna, nieznany wczesniej swiat rozumienia swojego ciala i tego co nam komunikuje poprzez choroby czy rozne reakcje psychosomatyczne. Ten trening zawiera ogromna wrecz porcje merytoryki i dla mnie jest to na pewno jedno z najlepszych szkolen na jakich do tej pory bylem. Gratuluje Rafalowi ogromnej wiedzy i wielkiej pracy jaka wlozyl w to szkolenie. Gratuluje podejscia i bardzo precyzyjnych odpowiedzi na nawet jatrudniejsze pytania.

Katarzyna Chądzyńska

Główna dewiza, w którą wierzę? Nic nie dzieje się przez przypadek. Zazwyczaj, gdy patrzę wstecz przekonuję się, jak misternie pewne zdarzenia wplatają się w moje życie, ukierunkowując, pouczając, sprawiając, że czuję, ale przede wszystkim prowadząc w jedyną słuszną stronę – do odkrywania siebie, do poznawania świata. Wydarzenia początkowo niezrozumiałe, po pewnym czasie nabierają znaczenia, głębi. Sprawiają, że jestem wdzięczna. Dzięki nim nabieram pokory, której wciąż mi brakuje. Wśród ludzi, którzy odegrali ważną rolę w moim życiu na pewno mogę postawić Rafała Daniluka, dzięki któremu przebyłam wiele podróży w głąb siebie. Odkrywając, poznając, starając się zrozumieć. Rafał jest cudownym człowiekiem – pełnym wyrozumiałości i współczucia. Żywej, niegasnącej empatii oraz chęci niesienia pomocy innym. Przy pasji z jaką poświęca się pracy, czyni go to wspaniałym i kompetentnym trenerem. Pod tymi też przymiotnikami przebiegało szkolenie Racall Healing, na którym miałam przyjemność uczestniczyć. Dzięki wskazówkom Rafała udało mi się pozbyć konfliktów, które w sposób znaczący wpływały na moje życie. Dowiedziałam się, jak odciskały się one na funkcjonowaniu mojego organizmu. W końcu znalazłam przyczynę przypadłości, z którymi wcześniej nie mogłam sobie poradzić. To było niesamowite! Na efekty nie trzeba było długo czekać, po pozbyciu się konfliktu, który bardzo mi ciążył już na szkoleniu można było obserwować efekty jego ustępowania. W ciągu trzech dni dowiedziałam się tak wielu rzeczy o sobie. Poznawanie siebie, to ciągła praca nad sobą. Po szkoleniu z Totalnej Biologii wciąż odkrywam i staram się zrozumieć. Pogodzić się i przyswoić. Odpuścić. To oczyszcza. I sprawia, że czuję się lepiej. Sama ze sobą, ze swoim ciałem. Wiem, że wszystko ma swój początek, ale czy ma koniec? „Śmierć” jednej rzeczy zawsze daje życie drugiej. Wiem, że jesteśmy ludźmi, którzy piszą swoja historię, ale jesteśmy również kontynuacją. Kontynuacją tego, co było przed nami. Z całym bagażem uświadomionej, bądź nie odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą przynależność. Na samym jej początku wszyscy stanowimy jedno. Wszyscy tworzymy organizm, który jest spójny i piękny, który by żyć potrzebuje harmonii i zrozumienia. O tym właśnie opowiada Rafał na szkoleniu pełnym pytań ale i odpowiedzi, zdumiewającym i poruszającym – Psychosomatyka.

Grzegorz Styczeń

Totalna biologia dla mnie to jedno ze szkoleń "must be". Ostatnie dwa lata spędziłem na poznawaniu modeli i wzorców NLP, indukcji i sugestii hipnotycznych, odkrywałem swoje blaski i cienie dzięki The Work, ale szkolenie Rafała wywarło na mnie wrażenie porównywalne z otrzymaniem kubła zimnej wody na głowie i krzyknięciem: NIESAMOWITE! Jego ogromna wiedza i genialny sposób współpracy z grupą sprawiają, że każdy czuł się w stu procentach zaangażowany w proces, zarówno na sali szkoleniowej, jak i podczas przerw, kiedy notorycznie rzucane było hasło: "przecież to tak proste, że aż trudno uwierzyć, że działa". Każdą minutę szkolenia siedziałem z otwartą szeroko gębą, składając kawałek po kawałku wszystkie ważne sytuacje z mojego życia, które już dawno zostały zaszufladkowane jako "przypadek", i tworzyłem nowy obraz mojej przeszłości, w którym, tak jak kod w Matrixie, zostały zaszyfrowane choroby i sprowadzone do jednego wspólnego mianownika: "idź do lekarza po leki" :) Gdy zacząłem przyglądać się tym chorobom - specyfice miejsca i czasu, w której je "łapałem" powychodziły niesamowite prawidłowości, które pokrywały się z tym co odkrywał przed nami Rafał. Te trzy wspaniałe dni, atmosfera, ogrom wiedzy i wreszcie całkowita zmiana interpretacji swojego ciała i metafor dawanych przez podświadomość dała mi ogromnego kopa ciekawości co jeszcze kryje się w przypadkowym potknięciu, bólu zęba, czy niestrawności. Już teraz z ekscytacją czekam na kolejną edycję i zdecydowanie polecam Tobie udział w tym szkoleniu. Pozdrawiam

Alek Skrzypek

Od powrotu do domu w niedzielę wieczorem do dzisiaj ciągle jestem zmęczony,szumi mi w głowie i czuję jakbo się to wszystko trawiło,oczyszczało. Wczoraj przepracowywałem lęk strach przed zmianą którą chce przeprowadzić w życiu,długo to trwało zakładam więc że lęk jest naprawdę duży heh he he. Uświadomiłeś mi albo sam sobie uświadomiłem że chciałbym w końcu zrobić miejsce na porażkę,bo aktualnie musiałem i muszę osiągać same sukcesy a tak naprawdę coraz mniej kręci mnie rywalizacja chciałbym zwolnić. Szkolenie było dla mnie magiczne,reakcje innych uczestników szczególnie jak trafaiłeś w jakiś czuły punkt to był kosmos,nie byłem nigdy na szkoleniu a szkolę się dużo gdzie prowadzący tak dużo czasu poświęcałby na interakcję z uczestnikami choć zapotrzebowanie było jescze większe. Uświadomiłem sobie poprzez symbolikę zwierząt,rolę wody w organiźmie,operację przepukliny pępkowej i kilka faktów z życia po urodzeniu że jescze mam do przeparcowania relację z matką choć uważałem i przepracowywałem ojca. Szkolenie jest dla ludzi którzy szukają rozwiązań i wiedzy na temat zdrowia gdy już nie zadowala ich usuwanie skutków zamiast zagłębienie się w przyczynę.Bardzo dużo przepracowanych przykładów trenera pokazywało że ma on praktyczną wiedzę i fascynuje go ten temat. Nawet jeśli ktoś nie wierzy w psychosomatykę warto na chwilę zawiesić taki pogląd i wysłuchać Rafała a zapewniam że trudno będzie nie stwierdzić że coś w tym jest coś co warto poznać. Czasami nie zdajemy sobie sprawy co faktycznie zadecydowało o chorobie i o naszym losie.

Daniel Woźniak

Jeżeli ktoś powiedział by mi 4 lata temu, że pójdę na szkolenie z Recall Healing to bym go wyśmiał, bo nie mieściło się to w modelu świata, który posiadałem. Jednak tak samo jak mój model się zmienił, zmienia się świadomość ludzi i ich podejście do służby zdrowia i leczenia oraz chęć wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie. Dla mnie ten kurs to właśnie taka zmiana paradygmatu, gdzie ja staje się dla siebie najlepszym lekarzem, przez analizę rozpoznanie i analizę konfliktu wewnętrznego, który odpowiedzialny jest za chorobę. Na szkoleniu było jak zawsze niesamowicie: Rafał dał 110 % z tego co miał i szkolenie trwało trochę dłużej niż zaplanowaliśmy (ku uciesze wszystkich uczestników). Zwróciłem uwagę również na jego podejście, gdzie nie krytykuje lekarzy i medycyny, a zachęca do leczenia się u nich i w tym samym czasie pracowania nad psychicznym podłożem choroby. Całość szkolenia była ułożona w bardzo przemyślany sposób, tak że na koniec trzeciego dnia wszystko ułożyło się w całość, a ja wyszedłem z klarowną myślą, że ma to sens i warto poświęcić swój czas na zgłębianie tego tematu i profilaktykę rozwiązywania własnych konfliktów. Polecam z całego serca to szkolenie każdej osobie, której zależy na własnym zdrowiu i chce poznać nowoczesne metody dbania o nie. Daniel Woźniak www.danielwozniak.pl