Poznaj ukryte mechanizmy wpływające na nasze codzienne decyzje i działania!

Przed niektórymi działaniami lub decyzjami czujesz po prostu blokadę i nie wiesz skąd to się bierze?

Nie możesz zastopować niektórych nawyków lub reakcji?

Twoi najbliżsi lub współpracownicy zachowują się dziwnie lub nielogicznie w pewnych sytuacjach?

Nie do końca rozumiesz swoje zachowanie i reakcje w niektórych sytuacjach?

Trudno jest Ci zmienić coś ważnego w swoim życiu, ale odczuwasz niezidentyfikowany opór i blokady?

A może po prostu interesuje Cię poznanie głębszych struktur naszej osobowości?

Mnogość narzędzi i praktyczny wymiar bardzo Cię zaskoczy!

Ścieżka – krok po kroku

Otrzymasz prosty i konkretny sposób rozumienia tematu i sposób pracy. Przejdziesz krok po kroku przez kluczowe etapy pracy z podopiecznym na sesji indywidualnej. Otrzymasz szeroki model dzięki któremu dobrze zrozumiesz charakterystykę i cel tego typu pracy

Praktycznie i natychmiastowo

Całość otrzymasz zarówno w formie ciekawej teorii, zestawu obrazowych case-study, konkretnych pytań i technik. Otrzymasz klarowne instrukcje – co należy robić, na poszczególnych etapach. Całość możliwa do wdrożenia natychmiast, już na etapie szkolenia oraz tuż po.

Mało widoczne, ogromnie wpływające

Mechanizmy obronne są jednym z czynników najbardziej wpływających na nasze życie codzienne. Na relacje, cele, decyzje i motywację. Zazwyczaj to właśnie przez nie blokujemy się, reagujemy tak a nie inaczej lub napędzamy do naszych nawyków.

Kto Cię tego nauczy?

Rafał Daniluk – od 12 lat zawodowo, intensywnie szkoli grupy oraz pracuje w roli terapeuty i coacha na sesjach indywidualnych. W unikalny sposób łączy wiedzę z zakresu psychologii i psychoterapii, z modelami trenerskimi oraz coachingowymi. Dzięki temu możesz liczyć na rzetelną i praktyczną wiedzę, podaną tak, że zapomnisz zerkać na swój w smartfon, a czas warsztatu minie błyskawicznie. Przeszkolił w zakresie tych kompetencji także wiele znanych firm, pracując głównie z kadrami zarządzającymi średniego i wyższego szczebla. Rafał to praktyk, jakich mało!

Mechanizmy obronne są kluczowym narzędziem w rękach specjalistów:

Rozpoznając mechanizmy obronne, rozpoznajesz kluczowe motywacje, wartości i urazy – zarówno swoje, jak i Twoich podopiecznych oraz klientów.

Nieświadomie niesione role i schematy. Tylko niewielka część tego, co w naszym umyśle, jest dla nas dostępna świadomie. To właśnie ta nieświadoma część przede wszystkim wpływa na jakość  naszego życia.

Mechanizmy obronne wywodzą się z terapii o charakterze psychoanalitycznym. Dają okazję do prawdziwego i głębokiego poznania oraz zrozumienia siebie.

Przeszłość odciska niezwykle piętno na naszym umyśle, emocjach i nawykach. Rodzaj tego piętna można poznać i zmodyfikować dzięki poznaniu mechanizmów obronnych.

Złota klatka. Mechanizmy obronne z jednej strony chronią nas i automatyzują nasze reakcje, abyśmy szybciej i w wyuczony sposób reagowali na sprawy dnia codziennego. Niestety, jednocześnie – są jak ta złota klatka – trzymają nas ciągle w tych samych reakcjach.

Dołącz do wielu zadowolonych kursantów.

Daniel Woźniak

Dzięki pracy nad wymuszonym posłuszeństwem jest mi lżej, a w prowadzeniu firmy stałem się bardziej efektywny, ponieważ zauważyłem jak wiele sabotaży miałem, gdy zmuszałem się do robienia zadań. Zmuszałem i przez to, aby nie musieć, robiłem rzeczy uznawane za marnotrawstwo czasu i w trakcie pracy przeglądałem FB, robiłem zakupy lub nie mogłem się skupić, wszystko aby nie musieć. Całość przełożyła się również na inne spojrzenie, strategie w relacji z dziećmi, bo już wiem, jakie będą konsekwencje zmuszania ich do wielu rzeczy.

Beata

Zyskałam zrozumienie mechanizmu, który mną kierował i mam wypracowane rozwiązanie. Nic nie muszę a wszystkie sprawy załatwione na luzie, we właściwym czasie, a nie jak dotychczas na ostatnią chwilę i z duszą na ramieniu czy zdążę. Po paru sesjach z Rafałem moje życie jest poukładane. Jestem spokojna, mam większe zadowolenie z siebie i więcej czasu.

Krzysztof Cudak

Rafał to znakomity dydaktyk, dbający o najwyższy poziom merytoryczny swoich szkoleń. Jako wieloletni praktyk, trener i coach ma w swoim portfolio setki case studies, co czyni go profesjonalistą, potrafiącym spojrzeć na badane zagadnienia z wielorakich perspektyw. Warto uczyć się od najlepszych, stąd też szczególnie polecam szkolenia z zakresu Coachingu oraz wystąpień publicznych.

Bartek

Zajęło mi trochę czasu, zanim zrozumiałem, że buntuję się sam przeciwko sobie. "Planistyczna" część osobowości chciała perfekcyjnym planem i organizacją zapewnić jak najlepsze wykorzystanie czasu, a jak przychodziło do realizacji, to część "niezależna" potrafiła wynaleźć 1000 powodów, żeby tego planu nie realizować i zająć się czymś innym. Następnie, oczywiście robiłem sobie wyrzuty, że znowu nie udało mi się planu zrealizować. Dopiero z pomocą Rafała nauczyłem się dawać sobie trochę luzu i elastyczności w planowaniu, a także większej wyrozumiałości dla siebie i innych. Dzięki czemu, własny plan nie powoduje już takiego napięcia i odruchu buntu. No i w konsekwencji, nie robię sobie wieczorem wyrzutów, że nie udało się spędzić superproduktywnego dnia zgodnie z perfekcyjnym planem.

Magda

Nie cierpię musieć, a tym bardziej być przymuszana. A w pracy generalnie dużo mogę i mam duży wpływ. Okazało się jak bardzo uciekam w pracę, żeby nie musieć mierzyć się z zależnością/współzależnością w związku i bliskich relacjach. Teraz przykładam nową perspektywę do wszystkiego z kategorii "muszę, powinnam, słuszne, zasadne, rozwijające", co zdejmuje ze mnie sporo napięcia.

Co da Ci ta wiedza i znajomość tej ścieżki pracy z odwlekaniem i blokadami?

Co zyskasz osobiście?

Zrozumienie dla siebie i dla innych osób z Twojego otoczenia. Głębokie i prawdziwe uwolnienie. Rozpoznanie mechanizmu obronnego jest uwalniające już samo w sobie. A do tego prowadzi to wyznaczania odpowiedniego kierunku pracy na rzecz zmiany i rozwoju. Przestaniesz sam sobie podkładać nogę. Świadomie i w oparciu o dzisiejszą Twoją dojrzałość łatwiej będzie Ci reagować na sytuacje i ludzi.

Co zyskasz zawodowo?

Jeśli pracujesz z ludźmi zawodowo w aspekcie konsultingowym – otrzymasz dużo wiedzy i narzędzi, z pomocą których lepiej i skuteczniej porozumiesz się ze swoimi podopiecznymi lub klientami. Zrozumiesz dlaczego się blokują w pewnych sytuacjach. Dlaczego unikają, uciekają lub zbytnio się emocjonują. Mechanizmy obronne są prawdziwą autostradą do głębokich przekonań, motywacji i emocji Twoich klientów lub podopiecznych. Staniesz się znacznie skuteczniejszym specjalistą, dzięki poznaniu i wdrożeniu tej wiedzy. Twoi podopieczni będą uzyskiwać szybciej efekty i robić progres, a Wasza współpraca będzie przebiegać sprawniej i łagodniej.

Co zyskasz jako właściciel organizacji, menedżer, lider zespołu?

Jeśli zastanawiasz się nad udziałem w warsztacie osoby z Twojej firmy lub z Twojego zespołu – to jak najszybciej przestań się zastanawiać i upewnij się, że ta osoba jak najszybciej trafi na warsztaty! Dlaczego? Czeka Was wyższej jakości współpraca zespołowa, więcej wzajemnego zrozumienia, mniej konfliktów. Zespoły będą pracować sprawniej, a specjaliści będą znacznie skuteczniejsi we współpracy. Specjaliści, z którymi współpracujesz po prostu będą bardziej kompetentni, lepiej będą się komunikować i skuteczniej będą osiągać cele dzięki głębokiemu zrozumieniu – siebie nawzajem, a także klientów i podopiecznych.

Co wyróżnia ten warsztat ?

Przede wszystkim – mechanizmy obronne omówionej w takiej ilości, w taki sposób, na tak zrozumiałych i obrazowych przykładach, że nigdzie indziej tego nie otrzymasz w taki sposób.
Podejście integratywne, czyli oparte rzetelnie na kilku gałęziach psychologii, terapii i coachingu.
Totalne nastawienie na jakościową merytorykę, praktyczne i sprawdzone wskazówki.
Instrukcja krok po kroku prowadząca Cię przez proces posługiwania się tymi narzędziami, sprawnie i skutecznie.
Bardzo doświadczony trener prowadzący oraz trener asystujący – Krzysztof Jurczewski. Z ogromną ilością przeprowadzonych warsztatów i konsultacji indywidualnych.
Ciekawie przeprowadzony proces, bazujący na wielu przykładach z praktyki terapeutyczno-coachingowej.

Co wchodzi w skład warsztatu?

Trzy dni bardzo intensywnego warsztatu grupowego. Praca w procesie grupowym, praca w mniejszych grupach, dużo pracy w parach i samodzielnie wykonywane ćwiczenia w trakcie.
Dodatkowe materiały i narzędzia, które otrzymasz po warsztacie, które rozszerzą temat.
Praktyka po warsztacie – zestaw ćwiczeń indywidualnie przygotowany dla każdej grupy, z pomocą którego przećwiczysz i wdrożysz wiedzę z warsztatu.
Formularze, techniki i materiały, które otrzymasz po warsztacie.

Opinie uczestników poprzednich edycji

Co znajduje się w poszczególnych modułach:

1. Poszczególne moduły warsztatu to opis i praca nad poszczególnymi mechanizmami, których omówimy ponad 30.

 

2. W międzyczasie wielokrotnie będziemy tą wiedzę odnosić do siebie.

3. W końcowej części warsztatu popracujemy nad ćwiczeniami, z pomocą których będziemy integrować i dokonywać korekt w tych mechanizmach.

 

Jakie materiały otrzymasz?

Tekst
Drukowany, obszerny skrypt.

Mapę myśli
Mapa myśli która połączy Ci cały model w jedną, spójną i zrozumiałą całość.

Checklistę
Checklisty i procedury prowadzące Cię przez proces na różnych etapach.

Formularz
Formularze i tabelki do rozpisywania i analizy poszczególnych rysów.

Zeszyt Ćwiczeń – zbindowany
Po warsztacie otrzymasz obszerny zestaw ćwiczeń, który przeprowadzi Cię przez praktykę i wdrożenie tej wiedzy.

Plik Video
Wprowadzenie przed i dodatkowe lekcje video po warsztacie.

Termin, godziny, adres – informacje organizacyjne

Data: 2-4 lipca 2021r.
Godziny: piątek 10:00-18:00, sobota 9:00-18:00, niedziela 8:00-16:00.
Forma i miejsce szkolenia: hybrydowa – szkolenie odbędzie się równolegle na sali warsztatowej i online – na platformie ZOOM. Każdy może wybrać preferowaną formę uczestnictwa – na sali lub online. Adres sali warsztatowej – w naszej siedzibie: ul. Dobra 1, Raszyn (05-090). Dostępy online prześlemy w dniach poprzedzających szkolenie.
Cena: 1170  zł w przedpłacie do 25 czerwca 2021r. Po tym terminie, jeśli jeszcze będą dostępne miejsca, cena wyniesie 1480zł.

Gwarancja pełnego zadowolenia albo zwrot całości wpłaty!

Gdyby okazało się, że szkolenie nie usatysfakcjonowało Cię wystarczająco – na poziomie otrzymanej jakości, wiedzy, sposobu prowadzenia lub praktyki – skontaktuj się z nami w ciągu doby od momentu zakończenia warsztatu. Wpłacone przez Ciebie pieniądze zostaną w całości zwrócone na Twoje konto – nawet bez uzasadnienia przyczyny.

Masz więc 100% gwarancji satysfakcji i bezpiecznego wypróbowania warsztatu i tej wiedzy!