Coaching integratywny - profesjonalne wsparcie na drodze zmiany i rozwoju

 

Zyskaj i rozwiń umiejętności skutecznego przeprowadzania sesji coachingowych i pomagania ludziom w osiąganiu ich celów. Czekają na Ciebie narzędzia skutecznego konsultanta i coacha.

 


O szkoleniu:
 
Szkolenie prowadzone przez Rafała Daniluka - doświadczonego coacha, który przeprowadził ponad 1000 sesji coachingowych. Pomoże Ci zyskać skuteczne narzędzia, z których sam korzysta na co dzień podczas sesji z klientami.
 
Szkolenie jest z podstawowego zakresu umiejętności coachingowych. Może w nim uczestniczyć każdy, bez względu na stopień zaawansowania i znajomości narzędzi z zakresu psychologii, terapii, coachingu, trenerstwa i rozwoju osobistego.  
  
Szkolenie jest dla każdego, kto pracuje z ludźmi nad ich rozwojem i edukacją - dla coachów, menadżerów, nauczycieli, trenerów, terapeutów i opiekunów.
 

 

 Cel szkolenia: 
 
Głównym celem szkolenia jest zdobycie najskuteczniejszych umiejętności, niezbędnych w efektywnej pracy coachingowej. 
 
Szkolenie ma na celu nauczyć uczestników skutecznie rozwiązywać problemy innych ludzi i pomagać im osiągać cele w formie coachingu.
 
Nauczyć uczestników słuchania, obserwacji mowy ciała drugiej osoby oraz wychwytywać nieświadomie wysyłane przez nie sygnały.  
 

 
Do kogo skierowane jest szkolenie:
- Dla każdego, dla kogo ważny jest rozwój innych i chce ten rozwój wspierać.
- Dla osób, które chcą rozpocząć karierę coacha i w przystępny sposób dostać fundamentalne narzędzia kilku szkół coachingu podczas jednego treningu. 
- Dla liderów, menagerów i przedsiębiorców, których codzienna praca związana jest z kierowaniem zespołem i podnoszeniem jego umiejętności.
- Dla coachów i specjalistów w swoich dziedzinach, chcących dostać sprawdzone techniki pracy nad osiąganiem celów i rozwiązywaniem problemów.
- Dla psychologów i terapeutów, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy z klientem o skuteczne i sprawdzone techniki coachingowe.    Podczas szkolenia:
 
- Dowiesz się, co charakteryzuje skuteczny coaching.  
- Poznasz spójną i wielopoziomową definicję coachingu, która pomoże Ci odpowiednio ukierunkować się i oprzeć na właściwych założeniach, niezbędnych i pomocnych w pracy dobrego coacha.    
- Rozwiniesz umiejętność słuchania, aby słyszeć, a nie tylko słuchać. W słowach wypowiadancyh przez ludzi jest ukryte drugie dno, które jest źródłem bardzo wielu użytecznych informacji - wykorzystasz je do podnoszenia efektywności procesu coachingowego.  
- Rozwiniesz także umiejętność obserwacji mowy ciała klienta, aby brać pod uwagę co mówi ciało, a co często jest nieświadome dla klienta.
- Poznasz graf przedstawiający uniwersalną strukturę problemu, do którego można odnieść właściwie każdą sytuację, aby zauważyć możliwe kierunki pracy z problemem i z sytuacją.  
- Poznasz różnice pomiędzy coachingiem o charakterze problemu wymagającego interwencji i rozwiązania a także coachingu będącego procesem rozwoju potrzebnych umiejętności i zasobów.
- Poznasz podstawowe obszary analizy sytuacji, w której znajduje się klient, co da Ci głębszy dostęp do jego świata i pogląd sytuacji. Jest to podstawa do zaplanowania celów i procesu zmiany.
- Nauczysz się poprawnie i wspólnie z klientem formułować i przeformułowywać jego cele.
- Dowiesz się, jak przekonania są połączone z emocjami i z fizjologią. Otrzymasz narzędzia do pracy na każdym z tych poziomów, aby wprowadzać trwałą zmianę.
- Dowiesz się, jak przygotować się do sesji coachingowej, co komunikować klientowi przed sesją, a także co robić po sesji.- Otrzymasz formularz do pracy z klientem, na podstawie którego ustrukturalizujesz proces pracy coachingowej i na podstawie którego możesz weryfikować poszczególne obszary, w których może być zakodowany problem lub brak zasobów u klienta.- Dowiesz się, jak i dlaczego akurat tak jest zbudowany model świata rozmówcy. Nauczysz się asystować, pomagać a także przewodzić klienta w procesie aktualizowania jego modelu świata.
- Poznasz różne style i metodologie prowadzenia coachingu, konsekwencje ich użycia i rodzaj sytuacji, w których dany styl można wykorzystać z największym powodzeniem.
- Otrzymasz narzędzia lingwistyczne do umiejętnego zadawania pytań – zarówno otwartych, jak i kierunkowych. Narzędzia zbudowane na bazie lingwistyki, psychologii poznawczej i NLP - meta model i metaprogramy.
- Otrzymasz ważne i potrzebne narzędzia do zmiany nawyków i wpływania na zachowanie Twoich klientów. Nauczysz się dawać im odpowiednie zadania, aby rozwijali się także, a wręcz „przede wszystkim”, poza sesjami coachingowymi. - Zrozumiesz w jaki sposób klient modeluje oraz kopiuje reakcje i nastawienie coacha do sytuacji. Zrozumiesz, dlaczego wyrozumiałość i empatia są bardzo ważne i dowiesz się, co zrobić, aby mieć do nich dostęp na zawołanie.
- Praca nad przekonaniami różni się od pracy z emocjami i pracy z ciałem. Otrzymasz narzędzia i techniki pomocne w pracy nad różnymi emocjami i stresem, a także techniki angażujące także ciało do procesu zmiany.- Otrzymasz niezwykle ważne w procesie coachingu narzędzia do opowiadania historii i metafor coachingowych. Metafory to jedno z najpotężniejszych narzędzi w warsztacie coacha – nauczysz się z nich korzystać i konstruować je na bieżąco na potrzeby rozmowy z klientem.
- Nauczysz się w taki sposób prowadzić sesje coachingowe, aby maksymalnie wykorzystywać potencjał klienta i powolić mu być odpowiedzialnym zarówno za własną motywację do zmiany, jak i za końcowy sukces. A także, aby skutecznie i odpowiednio zza sceny, niczym sufler, podsuwać skuteczne rozwiązania bazujące na Twojej wiedzy i doświadczeniu.
- Omówimy potencjalnie możliwe trudne sytuacje, które mogą wydarzyć się podczas sesji coachingowej. Otrzymasz wskazówki co robić w tego typu sytuacjach.
- Dowiesz się, w jaki sposób profilować się jako coach na pracę z określonymi kategoriami celów i problemów, aby wykorzystywać swój potencjał, wiedzę i nie zabierać się za sprawy, z którymi powinni pracować inni.
- Omówimy różnice i podobieństwa pomiędzy coachingiem a terapią. W pewnych miejscach dzieli je bardzo cienka granica, a często te obszary zachodzą na siebie i uzupełniają się. 
- Dowiesz się, jakie jest znaczenie umiejętności terapeutycznych podczas procesu coachingowego i otrzymasz podstawowe narzędzia terapeutyczne użyteczne w procesie coachingu. - Wszystkie techniki przećwiczysz wspólnie z innymi uczestnikami szkolenia. Stosując je wspólnie na sobie dacie sobie nawzajem szansę przybliżyć się do różnych celów w różnych obszarach życia, a także rozwiązać własne problemy.
 
 
Dla zachowania najwyższych standardów warsztatowej pracy, maksymalna liczba uczestników limitowana do 30.
 
 
Dodatkowo, podczas warsztatu, wykonasz szereg ćwiczeń pozwalających nie tylko poznać techniki pracy z innymi, ale także zastosujesz je na sobie. Będziesz dzięki temu w stanie przekonać się na własnej skórze o skuteczności uczonych narzędzi, a także dasz sobie tym samym okazję do własnego rozwoju i wzrostu. 
 
 

Organizacja i zapisy
 
Kiedy: 22-25 kwietnia 2021 r.
Godziny: czwartek 10:00-18:00, piątek i sobota 9:00-18:00, niedziela 8:00-16:00.
Gdzie: W siedzibie Ceros, ul. Dobra 1, 05-090 Raszyn (obrzeża Warszawy)

Cena: 

  • 1370 zł przy zakupie do 9 kwietnia 2021 r.
  • 1780 zł przy zakupie po 9 kwietnia 2021 r.
 
Cena szkolenia obejmuje drukowany skrypt ze szkolenia,  dyplom i catering -  kawa, herbata, woda, owoce i ciastka. 
 

 
Gwarancja pełnego zadowolenia albo zwrot całości pieniędzy!
Jeśli po uczestnictwie w całym szkoleniu, nie będziesz w pełni zadowolony z jakości którą prezentujemy, skontaktuj się z nami bezpośrednio po zakończeniu. Wpłacone przez Ciebie pieniądze zostaną w całości zwrócone na Twoje konto.              
 
Nie jesteś pewny czy szkolenie jest dla Ciebie? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!  

Przyjdź na pierwszy 1,5 godzinny moduł całkowicie za darmo i zdecyduj sam czy to co robimy odpowiada również Tobie. Jeśli uznasz, że nie potrzebujesz inwestycji w szkolenie, możesz wyjść bez żadnych konsekwencji i opłat. Jeśli uznasz, że chcesz uczestniczyć w całości, wtedy zapłacisz za szkolenie. Nic nie ryzykujesz. Oferta ważna tylko w momencie gdy są wolne miejsca. Zadzwoń i sprawdź czy oferta dotyczy danego szkolenia. Decyduje kolejność zgłoszeń!
 
 
 
 
 
Kliknij w przycisk poniżej, żeby uzyskać skuteczne sposoby na radzenie sobie ze stresem i negatywnymi emocjami.
Kupuję szkolenie

Liczba miejsc ograniczona

Termin szkolenia

22.04.2021 -25.04.2021

Cena szkolenia

1370 zł

Miejsce szkolenia

Warszawa-Raszyn