Mechanizmy obronne - identyfikacja, uwalnianie się i wykorzystywanie

 

Mechanizmy obronne, są tak naprawdę mechanizmami przystosowawczymi. Pomagają przystosować się do określonych sytuacji, a także poradzić sobie z procesami wewnętrznymi, myślami, emocjami i cześciami osobowości.

Często nie zdajemy sobie kompletnie sprawy z tego, że gdy opuszcza nas motywacja, gdy trudno nam podjąć jakieś działania lub ich zaprzestać - jest to właśnie moment, gdy uruchomił się mechanizm obronny.

Są odpowiedzialne za większość sabotaży i szkodliwych nawyków! Jednocześnie są odpowiedzialne za wiele korzystnych reakcji.

Gdyby nie mechanizm izolacji, lekarz nie był by w stanie prowadzić operacjicu ciężko chorego pacjenta - identyfikował by się z nim emocjonalnie. Jednocześnie ten sam mechanizm powoduje metodyczną reakcję podczas trudnej sytuacji na drodze, np. nagłego hamowania. Odczucie przerażenia sytuacją pojawia się dopiero po ryzykownej sytuacji na drodze.

Gdyby nie mechanizm identyfikacji, nie troszczyli byśmy się tak bardzo o nasze dzieci. A uzyskiwane przez nich wyniki w różnych sferach życia nie interesowały by nas tak bardzo. Jednocześnie ten sam mechanizm utrudnia przyjrzenie się swoim problemom i rozwiązanie ich tam, gdzie faktycznie mają miejsce. Gdy np. kobieta, zamiast zająć się poprawą relacji z mężem, skupia się na osiągnięciach swoich dzieci, które studiują na prestiżowych uczelniach i uzyskuję dobre wyniki. Zamiast zająć się poprawą swojego życia, żyje życiem swoich dzieci, które dają jej poczucie godności.

Psychoterapia klasyfikuje wiele mechanizmów obronnych. Podczas warsztatu omówiemy ok 35 najczęstszych i najważniejszych do zrozumienia oraz skutecznej pracy - ze sobą i/lub z innymi.

Dzięki temu warsztatowi nauczysz się rozpoznawać mechanizmy obronne u siebie i u innych. Jeśli pracujesz z ludźmi w charakterze tereapeuty, coacha, psychologa, trenera, konsultanta, menedżera lub nauczyciela - poznanie mechanizmów obronnych i metod pracy z nimi pomoże Ci zadawać precyzjniejsze pytania, pomoże lepiej docierać do Twoich podopiecznych i lepiej zarządzać ich oporem, a takze motywacją.

 

Trener prowadzący

Całość warsztatu prowadzi Rafał Daniluk - posiada doświadczenie w postaci dokumentowanych ponad 3000 godzin przeprowadzonych szkoleń oraz ponad 2000 godzin konsultacji indywidualnych, w trakcie siedmiu lat pracy. Specjalista w obszarze wystąpień publicznych, trenerstwa i prowadzenia procesów grupowych, coachingu, motywacji, podejmowania decyzji, redukcji stresu i psychosomatyki.
 
Szkoli w przeważającej większości grupy na szkoleniach otwartych oraz klientów indywidualnych, choć także pracowników firm na szkoleniach dedykowanych dla biznesu. Posiada bardzo bogatą księgę referencji potwierdzającą współpracę i pracę trenerską oraz coachingową wykonaną m.in. dla Henkell&Co Vinpol Polska Sp. z o.o., Enea Serwis Sp. z o.o., Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.

 

 

Maksymalna liczba uczestników: 30 - celem zadbania o warsztatowe walory, praktyczną pracę i odpowiedni kontakt z trenerem prowadzącym.


 
Organizacja i zapisy
 
Kiedy: 2-4 lipca 2021 r.
Godziny: piątek 10:00-18:00, sobota 9:00-18:00, niedziela 8:00-16:00.
Gdzie: W siedzibie Ceros, ul. Dobra 1, 05-090 Raszyn (obrzeża Warszawy)

Cena: 

  • 970 zł przy zakupie do 25 czerwca 2021 r.
  • 1380 zł przy zakupie po 25 czerwca 2021 r.
 
Cena szkolenia obejmuje drukowany skrypt ze szkolenia, dyplom i catering -  kawa, herbata, woda, owoce i ciastka. 

 
 
Gwarancja pełnego zadowolenia albo zwrot całości pieniędzy!
 
Jeśli po uczestnictwie w całym szkoleniu, nie będziesz w pełni zadowolony z jakości którą prezentujemy, skontaktuj się z nami bezpośrednio po zakończeniu. Wpłacone przez Ciebie pieniądze zostaną w całości zwrócone na Twoje konto.              
 
 
 
 
 
Kliknij w przycisk poniżej, aby zdobyć te kompetencje:
Kupuję szkolenie

Liczba miejsc ograniczona

Termin szkolenia

02.07.2021 -04.07.2021

Cena szkolenia

970 zł

Miejsce szkolenia

Warszawa - Raszyn