Psychosomatyka I - wpływ stresu i sposobu myślenia na zdrowie

 

 

Stań się swoim własnym coachem i pomóż sobie samodzielnie z wszelkiej maści symptomami chorobowymi. Mamy już dostatecznie dużo dowodów na to, że stres często bywa przyczyną chorób. Możesz poznać sposoby samodzielnego identyfikowania tego stresu, aby następnie zrobić mu zadość, wspomagając w ten sposób swoje leczenie.

 

Trochę historii... 

Philip G. Zimbardo i Richard J. Gerrig - znani i uznawani na całym świecie psychologowie - prowadzili badania, z których jasno wynika, że chorzy ludzie, którzy wyrażali swoje emocje, nagrywając 15-to minutowe wypowiedzi na kasetę magnetofonową, byli zdrowsi i zmniejszały się ich dolegliwości chorobowe. Ich stan zdrowia poprawiał się nawet o ponad 40% w porównaniu z grupą kontrolną, która nie wykonywała wymaganego ćwiczenia. To było wiele lat temu, gdy nie znano precyzyjniejszych zależności łączących psychikę i ciało. Obecnie dysponujemy znacznie konkretniejszym zestawem połączeń psycho-biologicznych. Wyobraź sobie, że możesz dokładnie poznać, jakie choroby powiązane są z jakimi konfliktami w psychice, z jakiego rodzaju wydarzeniami z przeszłości, sposobem myślenia i emocjami. Dzięki temu można bardziej precyzyjnie pracować nad właściwym konflikcie, przyśpieszając proces powrotu do zdrowia. 


 Cel szkolenia:

W niektórych sferach życiowych reagujemy podwyższonym napięciem i stresem. Sfery te zazwyczaj powiązane są z symptomami chorobowymi, których doświadczamy. Głównym celem szkolenia jest wspomóc leczenie poprzez zmianę i pracę na poziomie przekonań oraz reakcji emocjonalnych, które są związane z określonymi symptomami, pojawiającymi się w ciele.

Celem szkolenia jest nabycie umiejętności identyfikacji określonych stresów, które przyczyniają się do powstawania chorób lub pogarszania stanu zdrowia. Dowiesz się, jak na podstawie rodzaju symptomu chorobowego znaleźć te przekonania, emocje i sfery Twojego życia, których zmiana i poprawa korzystnie wpłynie na twoje zdrowie.

 


 Dla każdego kto:

- Chce wspomóc swoje leczenie

- Zrozumiał, że w dużym stopniu ma swoje DNA w swoich rękach, a więc ma wpływ i jest odpowiedzialny za swoje zdrowie 

- Interesuje się rozwojem osobistym oraz psychologią i zmianą osobistą

- Pracuje z ludźmi nad strategiami życiowymi – coachowie, psychologowie, terapeuci

- Pragnie zgłębić mechanizmy funkcjonowania podświadomości

- Chce poznać i zrozumieć zależności psychosomatyczne – czyli korelacje zachodzące między ciałem, emocjami, myślami, a środowiskiem, w którym funkcjonuje.

  


Zakres i treść szkolenia

Treść szkolenia dobrze podsumowuje metafora parasola i deszczu… Gdy pada deszcz, ludzie chodzą z parasolami. Czy parasole są przyczyną deszczu? Czy mogą go wyeliminować? Czy symptom chorobowy jest przyczyną choroby? Czy zwalczając symptom, zwalczysz tym samym chorobę? Usunięcie symptomu w wielu przypadkach NIE jest usunięciem przyczyny! Co nie znaczy, że nie przynosi ulgi... ale to ciagle nie to samo, co usunięcie przyczyny.  

Na szkoleniu:

- Zrozumiesz sposób działania podświadomości oraz poznasz ścisłe zależności istniejące między umysłem, emocjami a ciałem. 

- Zrozumiesz znaczenie Twojego życia oraz nauczysz się rozumieć znaczenie choroby w kontekście przeszłości Twojej, Twoich bliskich i Twoich przodków. 

- Nauczysz się efektywnie wykorzystywać wiedzę psychosomatyczną do rozwoju osobistego, zwiększając przy tym efektywność życiową. Ponieważ często najbardziej odczuwane i widoczne symptomy chorobowe powiązane są z najbardziej zakorzenionymi konfliktami wewnętrznymi, psychosomatyka bardzo pomaga wyznaczyć właściwą drogę rozwoju.

- Zrozumiesz, w jaki sposób głęboko zakorzenione konflikty wewnętrzne determinują w nieuświadomiony sposób Twoje życie - wpływają na decyzje, reakcje emocjonalne i zachowania.

- Poznasz szereg wskazówek związanych z pracą coachingową i terapeutyczną.

  

Omówione zostaną następujące narządy i przypisane im jednostki chorobowe:

- Zatoki

- Alergie

- Żołądek

- Jelito cienkie

- Jelito grube

- Wątroba

- Jajniki i jądra

- Chroniczne zmęczenie

- Przeziębienia i choroby laryngologiczne górnych dróg oddechowych

- Poszczególne części ciała – ręce, nadgarstki, nogi, kolana, kostki, szyja itp.

- Wiele innych…

 

W sposób spójny i zintegrowany zaprezentowana Ci zostanie wiedza i odkrycia najważniejszych dziedzin psychosomatyki. Są to:

1 psychologia zdrowia,

2 psychoneuroimmunologia,

3 totalna biologia,

4 recall healing,

5 germańska nowa medycyna,

6 psychofizjologia stresu,

7 neurobiologia i inne...


 Organizacja i zapisy

Kiedy: 23-25 października 2020r.

Godziny: piątek 10:00-18:00, sobota 9:00-17:00, niedziela 8:00-16:00.

Miejsce szkolenia:  online - informacje o sposobie dołączenia prześlemy mailem 21 października.

Cena: 770 zł.

 


 

Gwarancja pełnego zadowolenia albo zwrot całości pieniędzy!

Jeśli po uczestnictwie w całym szkoleniu, nie będziesz w pełni zadowolony z jakości którą prezentujemy, skontaktuj się z nami bezpośrednio po zakończeniu. Wpłacone przez Ciebie pieniądze zostaną w całości zwrócone na Twoje konto.

Nie jesteś pewny czy szkolenie jest dla Ciebie? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Przyjdź na pierwszy 1,5 godzinny moduł całkowicie za darmo i zdecyduj sam czy to co robimy odpowiada również Tobie. Jeśli uznasz, że nie potrzebujesz inwestycji w szkolenie, możesz wyjść bez żadnych konsekwencji i opłat. Jeśli uznasz, że chcesz uczestniczyć w całości, wtedy zapłacisz za szkolenie. Nic nie ryzykujesz. Oferta ważna tylko w momencie gdy są wolne miejsca. Zadzwoń i sprawdź czy oferta dotyczy danego szkolenia. Decyduje kolejność zgłoszeń!

 

 Kliknij przycisk poniżej i zapisz się już dziś!

Kupuję szkolenie

Liczba miejsc ograniczona

Termin szkolenia

23.10.2020 -25.10.2020

Cena szkolenia

770 zł

Miejsce szkolenia

Warszawa - Raszyn